(VIDEO) Napoli izgubio u gostima kod Fiorentine sa 0:3, igrao Badelj: Izgubili mogućnost osvajanja naslova?

Nogometaši Napolija u nedjelju su izgubili u gostima kod Fiorentine sa 0-3, pa im vodeći Juventus sada bježi četiri boda tri kola prije kraja.

U prošlom kolu Napoli je pobjedom 1-0 protiv Juvea došao na bod zaostatka. Strijelac je tada bio stoper Kalidou Koulibaly u 90. minuti, a upravo je on već u 8. minuti susreta protiv Fiorentine zaradio isključenje i time je doveo svoju ekipu u težak položaj. Fiorentina je igrača više znalački iskoristila, a trostruki strijelac bio je Giovanni Simeone (34, 62, 90+3).
Milan Badelj, koji se je oporavio od ozljede, odigrao je za Fiorentinu 83 minute, a Marko Rog i Hrvoje Milić ostali su na klupi za pričuve Napolija.

Dan ranije Juventus je na gostovanju pobijedio Inter sa 3-2 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

Hrvatski trener Igor Tudor je u 35. kolu talijanskog prvenstva debitirao na kormilu Udinesea, koji je u gostima kod zadnjeg Beneventa bio nadomak pobjede, ali su domaćini u 90. minuti zabili za 3-3. Iako je već ispao iz Serie A, Benevento se opet pokazao neugodnim protivnikom, kao i kada je u prošlom kolu na San Siru pobijedio Milan sa 1-0.
Udinese je poveo u 13. minuti. Andrija Balić je iz slobodnog udarca odlično ubacio u peterac, a Silvan Widmer glavom pogađa mrežu. Benevento je poravnao u 23. golom Nicolasa Viole, ali u 57. minuti ostao je sa igračem manje jer je isključen veznjak Danilo Cataldi. Unatoč tome domaćini u 76. minuti dolaze u vodstvo, strijelac je bio Massimo Coda iz penala.

No, uslijedio je ekspresni preokret, jer je napadač Udinesea Kevin Lasagna zabio dva gola, u 78. i 79. minuti. I kad se činilo da će Udinese stići do važne pobjede u borbi za opstanak, Bacary Sagna je u 90. minuti pogodio za konačnih 3-3.

Udinese je tri boda iznad zone ispadanja i Igora Tudora u posljednja tri kola čeka težak posao kako bi osigurao prvoligaški status. Andrija Balić odigrao je cijeli susret, dok je Stipe Perica, drugi Hrvat u dresu Udinesea, ušao u igru u 82. minuti.

AC Milan je u gostima svladao Bolognu sa 2-1, a Nikola Kalinić ponovno je dobio skromnu minutažu. Trener Milana Gennaro Gattuso uveo ga je u igru tek u 80. minuti.

Branič Ivan Strinić ostao je na klupi za pričuve Sampdorije, koja je dobila Cagliari sa 4-1.

Predzadnja Verona sve je bliže ispadanju u drugu ligu, jer je izgubila od SPAL-a sa 1-3. SPAL je sada na 17. mjestu, jedan bod ga dijeli od zone ispadanja