(VIDEO) NBA: Indiana na krilima Bogdanovića do pobjede nad Miamijem

Košarkaši Indiane slavili su u gostima kod Miamija 95:88, a Pacerse je do pobjede predvodio hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović, piše HRT.

Bogdanović je bio i prvi strijelac utakmice s 31 poenom (šut iz igre 13/19, trice 3/7, slobodna bacanja 2/2), a upisao je i sedam skokova te po jednu ukradenu loptu i blokadu. Pacersi su time prekinuli negativan niz od četiri poraza, a to im je i prva pobjeda nakon ozljede All-Star igrača i prve zvijezde momčadi Victora Oladipa.

U redovima domaćeg Heata istaknuli su se Hassan Whiteside s double-double učinkom od 19 koševa i 14 skokova te Dwyane Wade koji je zabio 21 koš u 27 minuta.

Los Angeles Lakersi čiji dres nosi Ivica Zubac poraženi su na gostovanju kod prvaka Golden State Warriorsa 101:115. Hrvatski košarkaš na parketu je proveo 26 minuta s učinkom od deset poena (šut iz igre 5/11), devet skokova, jednom asistencijom i dvije blokade.

Pobjednike su predvodili Klay Thompson (28 koševa), Kevin Durant (21 koš, 11 asistencija) te DeMarcus Cousins (18 koševa, 10 skokova). Za Lakerse je Brandon Ingram ubacio 20 poena, a Rajon Rondo 12 uz 11 asistencija.

Ante Žižić ubacio je skromnih osam poena (šut 4/9) uz šest skokova u domaćem porazu Clevelanda od Dallasa 98:111. U redovima Mavericksa ponovno je izvrstan bio slovenski reprezentativac Luka Dončić koji je s 35 koševa izjednačio rekord karijere u NBA ligi. Tome je dodao i 11 skokova te šest asistencija. Prvi strijelac Cavsa bio je Jordan Clarkson s 19 poena.

Minnesota Timberwolvesi upisali su tijesan poraz na svom parketu od Denvera 106:107. Dario Šarić igrao je 19 minuta ostvarivši šest poena (šut iz igre 2/7, slobodna bacanja 2/4) i četiri skoka.

Nuggetse je predvodio sjajni Nikola Jokić sa svojim devetim triple-doubleom ove sezone (13 koševa, 16 skokova, deset asistencija). U šestu uzastopnu pobjedu Denvera Malik Beasley ugradio je 22 koša, Will Barton 20, a Monte Morris 17 uz 10 asistencija.

4. Utah 30 24 .556 8
5. Minnesota 25 27 .481 12