(FOTO, VIDEO) Nezadrživi u Primeri: Šestica Barcelone, četiri pogotka genijalnog Lionela Messija, Rakitiću dvadesetak minuta

U susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Eibar 6-1 uz četiri gola Lionela Messija.

Argentinski majstor je zabio prvi (20-11m) i zadnja tri gola (59, 62, 87) za katalonski sastav, a među strijelce su se upisali i Paulinho (38) i Denis Suarez (53). Za goste je zabio Sergi Enrich (57).

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 65. minuti umjesto Sergia Busquetsa.

Bila je to peta Barcina pobjeda u prvih pet kola uz sjajnu razliku pogodaka 17-2.

U prvom današnjem susretu Valencija je pobijedila Malagu 5-0 uz tri gola Simonea Zaze. Talijanski napadač je upisao ‘hat-trick’ u svega devet minuta, u razmaku od 54. do 63. minute. Strijelci su bili i Santi Mina (17) i Rodrigo (86).

U srijedu je na rasporedu pet utakmica, a sastaju se Athletic Bilbao – Atletico Madrid, Leganes – Girona, Deportivo Coruna – Alaves, Real Madrid – Real Betis i Sevilla – Las Palmas. Kolo u četvrtak zatvaraju Villarreal – Espanyol, Celta Vigo – Getafe, te Levante – Real Sociedad.

Barcelona – Eibar 6-1 (Messi 20-11m, 59, 62, 87, Paulinho 38, D.Suarez 53 / Enrich 57)
Valencia – Malaga 5-0 (Mina 17, Zaza 54,60,63, Rodrigo 86)