(VIDEO) Nezaustavljivo grabe prema drugoj ligi: Debakl Monaca bez Subašića na svom terenu protiv Strabourga

Nogometaši Monaca jure prema drugoj ligi, nakon što su u susretu 21. kola francuskog prvenstva na svom travnjaku izgubili od Strabourga sa 1-5 produživši niz bez domaće pobjede u Le Championnatu na 11 utakmica.

Momčad iz Kneževine ove sezone nije upisala niti jednu domaću pobjedu, u 11 susreta ostvarila je četiri neodlučena ishoda i sedam poraza i sve je bliže selidbi u niži rang natjecanja.

Monaco je izgubio utakmicu praktički nakon 17 minuta. Strasbourg je poveo 2-0 uz igrača više i već tada je bilo jasno kako će povratak biti iznimno težak.

Monaco je već u sedmoj minuti ostao s igračem manje nakon što je Naldo kao posljednji igrač obrane oborio Ludovica Ajorquea. Pet minuta kasnije isti je igrač doveo goste u vodstvo, a već u 17. minuti je bilo 2-0 nakon gola Adriena Thomassona. Smanjio je Radamel Falcao u 22. minuti, no gosti su uzvratili golovima Ibrahima Sissoka i Ajorquea. Sissoko je zabio jedan od ljepših golova ove sezone pogodivši u rašlje s više od 20 minuta, dok je najbolji igrač utakmice Ajorque prošao kraj četvorice igrača i potom pogodio s ruba kaznenog prostora.

U 70. minuti isključen je i gostujući branič Stefan Mitrović, no Monaco to nije iskoristio već je primio još jedan gol. U posljednjim trenucima susreta Fofana je zabio za 5-1 i potop Monaca. Danijel Subašić nije bio u konkurenciji za domaći sastav.

Golijadu su vidjeli i gledatelji u Parizu gdje je francuski prvak PSG pobijedio Guingamp sa čak 9-0. Guingamp je prije deset dana šokirao Parižane pobijedivši u četvrtfinalu Liga kupa na Parku prinčeva sa 2-1, no PSG im je sada uzvratio s ‘kamatama’.

U jednoj od najuvjerljivijih pobjeda u povijesti kluba po tri gola zabili su Kylian Mbappe (37, 45, 80) i Edison Cavani (59, 66, 75), dva puta se među strijelce upisao i Neymar (11, 68), a pogodak je postigao i Thomas Meunier (83).

Rekordnu pobjedu PSG je ostvario u veljači 1994. kada je u Kupu pobijedio Cote Chaude sa 10-0.

PSG vodi na ljestvici sa 53 boda, 13 više od Lillea, no pariški sastav ima i dvije utakmice manje. Guingamp je na začelju sa 14 bodova, dok je Monaco stepenicu više s bodom više.

REZULTATI
PSG – Guingamp 9-0 (Neymar 11, 68, Mbappe 37, 45, 80, Cavani 59, 66, 75, Meunier 83)
Monaco – Strasbourg 1-5 (Falcao 22 / Ajorque 12, 68, Tomasson 17, Sissoko 63, Fofana 90+3)
Nimes – Toulouse 0-1 (Sanogo 41)
Reims – Nica 1-1 (Oudin 12 / Walter 90+9-11m)