Hokejaši Detroit Red Wingsa i dalje su bez pobjede u produžetku ove sezone. U šestom ‘overtimeu’ upisali su i šesti poraz, ovoga puta od Boston Bruinsa 2-3.
Bio je to ujedno i čak deseti poraz Detroita u posljednjih 11 utakmica.
Ovoga puta činilo se kako bi Red Wingsi mogli do pobjede. Minutu i pol prije kraja utakmice vodili su 2-1, međutim, David Pastrnak je izjednačio na 2-2, a Brad Marchand nakon svega 35 sekundi produžetka donio Bostonu treću uzastopnu pobjedu i devetu u zadnjih 11 susreta. Gol za Bruinse zabio je i Noel Acciari, dok je Tuukka Rask imao 31 obranu. Za Detroit su zabili Tomas Tatar i Dylan Larkin dok je Jimmy Howard sakupio 29 obrana.
FINAL (OT): @NHLBruins (3) – @DetroitRedWings (2)
Recap: https://t.co/yw3vBvD26P #BOSvsDET pic.twitter.com/U1K1g4t1sZTekst se nastavlja ispod oglasa— NHL (@NHL) December 14, 2017
“Bila je ovo sjajna utakmica. Dva puta smo gubili, no okrenuli smo rezultat i upisali pobjedu. Pokazali smo pobjednički karakter,” kazao je strijelac odlučujućeg pogotka.
Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvario je Nashville koji je u Vancouveru napunio mrežu Canucksa pobijedivši 7-1. Predatorsi su u prve dvije trećine zabili po dva gola, a u posljednjoj dionici tri pogotka. P.K. Subban je zabio dva gola, Craig Smith je dodao gol i dvije asistencije, a među strijelce su se upisali i Kevin Fiala, Filip Forsberg, Viktor Arvidsson i Calle Jarnkrok. Dodajmo kako je legendarni Šveđanin Henrik Sedin stigao do brojke od 800 asistencija. Pogodak za domaćine zabio je Alex Burmistrov.
Dallas je na gostovanju pobijedio New York Islanderse 5-2, a utakmicu je obilježio vratar Starsa Kari Lehtonen postavši 33. vratar u povijesti NHL lige koji je stigao do 300 pobjeda i to u svom 624. nastupu. Gosti su nakon prve dvije trećine poveli 4-0, a potom mirno priveli utakmicu kraju. Strijelci za Dallas bili su Tyler Pitlick (2), Aleksander Radulov, Remi Elie i Jamie Benn, a za domaći sastav oba gola je zabio Anders Lee.
Ottawa je pobijedila NY Rangers 3-2 prekinuvši niz od pet uzastopnih poraza, no bila je to tek druga pobjeda u zadnjih 14 susreta. Najviše zasluga za pobjedu Senatorsa imaju Bobby Ryan, koji postigao pogodak i upisao asistenciju, te vratar Craig Anderson sa 27 obrana. Golove za domaći sastav zabili su i Cody Ceci i Zack Smith, dok su za goste pogodili Michael Grabner i Pavel Buchnevich.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Hina/mh
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.