(VIDEO) Palermo iznenadio Napoli, junak utakmice Josip Posavec spašavao goste

U susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Palermo su odigrali 1-1, a najbolji igrač utakmice bio je gostujući vratar Josip Posavec.

Bivši vratar zaprešićkog Intera poklonio je domaćinu pogodak, ali je tijekom utakmice imao desetak sjajnih obrana i spasio je goste novog poraza. Da nije načinio veliku pogrešku njegov nastup bio bi za čistu desetku.

Palermo je poveo već u šestoj minuti golom makedonskog reprezentativca Ilije Nestorovskog. Andrea Rispoli je sjajno ubacio, a još jedan bivši igrač zaprešićkog Intera glavom je zabio svoj osmi gol otkako je prošlog ljeta preselio u Italiju.

Ostatak vremena igralo se praktički na jedan gol. Napoli je pritiskao, a gosti se sjajno branili. ‘Posavec je radio čuda, no nažalost u 66. minuti je načinio veliku pogrešku i poklonio je Napoliju izjednačenje. Dries Mertens je pucao s ruba kaznenog prostora, a Posavcu je lopta kroz ruke i noge ušla u gol.

U posljednjih 20 minuta Napoli je jurnuo po pobjedu, ali se Posavec s tri nove sjajne obrane barem malo iskupio za veliku pogrešku. Gosti su od 89. minute igrali s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Edoardo Goldaniga.

Ivan Strinić zbog ozljede nije nastupio za Napoli, dok Marko Rog nije ulazio u igru.

U ranije odigranim susretima prvak Juventus je rutinski odradio gostovanje kod Sassuola pobijedivši 2-0, Roma je neočekivano izgubila kod Sampdorije 2-3, dok su Fiorentina i Genoa, koju vodi Ivan Jurić, odigrali 3-3, uz pogodak i asistenciju Nikole Kalinića.

‘Viole’ su vodile 2-0 i 3-2, no gosti se nisu predavali i uspjeli su iščupati bod, drugi u nizu nakon četiri uzastopna poraza.

Domaćin je poveo golovima Josipa Iličića (17) i Federica Chiese (50) kojem je asistirao Kalinić. Međutim, Genoa je od 57. do 59. minute izjednačila golovima Giovannia Simeonea i Oscara Hiljemarka. Kalinić je u 62. minuti svojim desetim pogotkom doveo Fiorentinu u novo vodstvo, no Simeone je u 86. minuti iz kaznenog udarca izjednačio. Jedanaesterac je skrivio Federico Bernardeschi koji je pritom dobio crveni karton.

Kalinić je odigrao cijeli susret za Fiorentinu, Milan Badelj je igrao do 60. minute, dok Hrvoje Milić nije ulazio u igru.

Prvak Juventus je rutinski odradio gostovanje kod Sassuola pobijedivši 2-0. Torinska ‘Stara dama’ je u prvih 25 minuta zabila dva gola, a potom rutinski odradila dvoboj do kraja. Strijelci su bili Gonzalo Higuain (9) i Sami Khedira (25). Mario Mandžukić je igrao cijeli susret za Juve, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 77. minuti.

Osim bodova osvojenih protiv Sassuola, Juventus je razveselio i poraz Rome na gostovanju kod Sampdorije 2-3. Roma je vodila 1-0 i 2-1, ali je domaćin uspio okrenuti rezultat.

Strijelci za Sampu bili su Dennis Praet (20), Patrik Schick (71) i Luis Muriel (73), a za goste su pogotke postigli Bruno Peres (5) i Edin Džeko (66). Ante Budimir nije nastupio za domaćine.

Poraz je upisao i Milan koji je kod Udinesea izgubio 1-2. Gosti su poveli golom Giacoma Bonaventure u osmoj minuti, izjednačio je Cyril Thereau u 31. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Rodrigo De Paul u 73. minuti.

Stipe Perica i Andrija Balić nisu igrali za Udinese, dok je Mario Pašalić odradio cijeli dvoboj za goste.

Cagliari i Bologna su remizirali 1-1, a Bruno Petković nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 51 bodom, Roma je druga sa četiri boda manje, dok je Napoli treći sa 45 bodova.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Crotone (13), Palermo (11) i Pescara (9).

Napoli – Palermo 1-1 (Mertens 66 / Nestorovski 6)
Sassuolo – Juventus 0-2 (Higuain 8, Khedrira 25)
Sampdoria – Roma 3-2 (Praet 21, Schick 71, Muriel 73 / Bruno 5, Džeko 66)
Fiorentina – Genoa 3-3 (Iličić 18, Chiesa 50, KALINIĆ 62 / Simeone 57, 86-11mHiljemark 59)
Crotone – Empoli 4-1 (Stoian 25, Falcinelli 56, 90+1-11m,90+2 / Mchedlidze 40)
Cagliari – Bologna 1-1 ( Borriello 90+2 / Destro 64)
Udinese – Milan 2-1 (Thereau 31, De Paul 73 / Bonaventura 8)
Torino – Atalanta 1-1 (Falque 16 / Petagna 66)