(VIDEO) U derbiju francuske lige Monaco osvojio bod kod PSG-a i preuzeo vrh ljestvice, vrlo dobar Danijel Subašić

U derbiju 22. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG i Monaco su odigrali 1-1 čime je momčad iz Kneževine preuzela vrh ljestvice Le Championnata.

Domaćin je poveo golom Edisona Cavanija iz jedanaesterca u 81. minuti, no u posljednjim trenucima susreta izjednačio je Bernardo Silva. Za goste je branio Danijel Subašić.

U ranije odigranom susretu Nica je pobjedila Guingamp 3-1. Golove za Nicu zabili su Alassane Plea (11), Jean Michel Seri (38) i Mario Balotelli (87), dok je pogodak za goste zabio Jimmy Briand (63).

U nedjelju je igran i dvoboj između Toulousea i St Etiennea, a gosti su slavili 3-0.

Domaćin je nakon utakmice imao velikih prigovora na suđenje jer je sudac Bartolomeu Varela dosudio dva kaznena udarca za St Etienne, a u 47. minuti i isključio braniča Toulousea Somalija. Golove za goste zabili su Nolan Roux (9-11m, 67-1m) i Kevin Monnet-Paquet (55).

Na ljestvici vodi Monaco sa 49 bodova koliko ima i Nica na drugom mjestu, ali Monaco ima bolju razliku pogodaka. PSG je treći sa 46 bodova.

PSG – Monaco
Toulouse – St Etienne 0-3 (Roux 9-11m, 67-11m, Monnet-Paquet 55)
Nica – Guingamp 3-1 (Plea 11, Seri 38, Balotelli 87 / Briand 63)

U subotu:
Nancy – Bordeaux 0-2 (Cuffaut 67-ag, Malcom 88)
Rennes – Nantes 1-1 (Gnagnon 87 / Iloki 45)
Lorient – Dijon 2-3 (Marveaux 51, Waris 60-11m / Diony 10, Loties 70, Lees-Melou 90+3)
Angers – Metz 2-1 (Tait 25, Pepe 35 / Traore 33-ag)
Bastia- Caen 1-1 (Saint-Maximin 26 / Rodelin 45-11m)
Lyon – Lille 1-2 (Lacazette 86-11m / Benzia 38, 80-11m)

U petak:
Marseille – Montpellier 5-1 (Gomis 4, 19, 77, Rolando 38, Thauvin 88-11m / Boudebouz 49)