(VIDEO) Pobjeda Liverpoola, Lovrenu tek nekoliko minuta, poraz Manchester Uniteda, Mourinho poručio: ‘Igrači Newcastlea borili su se kao životinje’

U 27. kolu Premier lige Liverpool je u nedjelju u gostima dobio Southampton sa 2-0, a ponovno je odličnu partiju pružio Mohamed Salah.

Liverpool je poveo u 6. minuti, a strijelac je bio Roberto Firmino nakon dodavanja Mohameda Salaha. Najbolji igrač “redsa” Mohamed Salah u 42. minuti zabio je za konačnih 2-0, a asistencijom mu je uzvratio Firmino. Salah je najkorisniji igrač lige sa 22 gola i 7 asistencija.

Dejan Lovren bio je na klupi za pričuve, a stoperski par “redsa” činili su Virgil van Dijk i Joel Matip. Hrvatski branič ipak je ušao u igru, ali kao taktička zamjena u 89. minuti.

Newcastle, koji se bori za opstanak, u nedjelju je na svom terenu svladao Manchester United sa 1-0, a pobjednički gol zabio je Matt Ritchie u 65. minuti. Newcastleu je ovo prva pobjeda na domaćem terenu još od 21. listopada prošle godine, kada su dobili Crystal Palace (1-0).

“Igrači Newcastlea borili su se kao životinje i nadam se da će to shvatiti kao kompliment. Nismo došli do željenog rezultata, nije nam bilo suđeno jer su bogovi nogometa danas bili na njihovoj strani”, kazao je trener Manchester Uniteda Jose Mourinho.

Drugoplasirani Manchester United zaostaje 16 bodova za gradskim rivalom Manchester Cityjem, koji nezaustavljivo juri prema naslovu. Dan ranije Manchester City je na svom terenu svladao Leicester sa 5-1, a četiri gola zabio je Sergio Aguero.

I Huddersfield je upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši Bournemouth sa 4-1. U ponedjeljak 27. kolo zatvaraju Chelsea i West Bromwich Albion.

Huddersfield 4 Pritchard (7), Mounié (27, 66), Van La Parra (90+5-pen)