(VIDEO) PSG minimalno slavio na gostovanju kod Nantesa, igrač isključen jer je srušio suca, kiks Lyona…

U posljednjem susretu 20. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Nantes 1-0.

Pogodak odluke je zabio Angel di Maria u 12. minuti na asistenciju Edisona Cavanija. U posljednjim trenucima susreta Nantes je ostao s igračem manje nakon što je isključen Diego Carlos. Zanimljivo, Brazilac je zaradio drugi žuti karton jer je oborio suca Tonyja Chaprona.

Lyon je kod kuće odigrao 1-1 protiv Angersa i tako propustio priliku probiti se na drugo mjesto. Gosti su poveli u 14. minuti golom Karija Toka Ekambija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Nabil Fekir u 47. minuti. Angers je od 84. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Flavien Tait, no Lyon to nije iskoristio. Hrvatski nogometaš Mateo Pavlović nije nastupio za goste.

U prvom nedjeljnom susretu St-Etienne je pobijedio Toulouse 2-0 prekinuvši niz od devet utakmica bez pobjede. Pobjedu domaćinu donijeli su Robert Berič golom iz kaznenog udarca u posljednjim trenucima prvog dijela, te Assane Diousse golom u 86. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 53 boda, dok Monaco i Lyon imaju po 42 boda, a Marseille 41 bod. Nantes je peti sa 33 boda.

REZULTATI
Nantes – PSG 0-1 (Di Maria 12)
Lyon – Angers 1-1 (Fekir 47 / Ekambi 14-11m)
St Etienne – Toulouse 2-0 (Berič 45-11m Diousse 86)

U subotu:
Rennes – Marseille 0-3 (Germain 35, Sanson 45, Thauvin 82) Caen – Lille 0-1 (Pepe 43)
Dijon – Metz 1-1 (Tavares 1 / Roux 89)
Montpellier – Monaco 0-0
Nica – Amiens 1-0 (Melou 66)
Troyes – Bordeaux 0-1 (Laborde 15)