(VIDEO) Real s Modrićem na gostovanju kod Levantea do teške pobjede iz dva jedanaesterca

Nogometaši madridskog Reala zahvaljujući dvama golovima s bijele točke uspjeli su kao gosti svladati Levante sa 2-1 (1-0) u susretu 25. kola španjolskog prvenstva.

Prvi kazneni udarac za Real dosuđen je u završnici prvog poluvremena kada je Luna rukom blokirao ubačaj Luke Modrića u kazneni prostor domaćih, a siguran izvođač bio je Benzema (43-11m). Domaći su bolju igru okrunili izjednačenjem preko Rogera Martija (60), no 15-ak minuta prije kraja dosuđen je kontroverzni drugi kazneni udarac za Real. Iako se na snimci vidi kako je Doukoure zamahnuo nogom u prazno, a Casemiro pao kao pokošen sudac Iglesias je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Bale (78-11m).

Luka Modrić odigrao je čitav susret za Real.

Treći Real sada ima 48 bodova, dva manje od drugog madridskog Atletica koji je ranije u nedjelju sa 2-0 (1-0) na svom terenu pobijedio Villarreal. Golove za Atletico, kod kojeg Nikole Kalinića nije bilo niti na klupi, postigli su Morata (31) i Niguez (88).