(VIDEO) Real svladao Celtu 4:2, Modrić sjajno asistirao

Nogometaši madridskog Reala u posljednjem su dvoboju 12. kola španjolskog prvenstva kao gosti svladali Celtu u Vigu sa 3-1 (1-0), a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za prvi gol “kraljevskog kluba”.

Modrić je odličnom okomitom loptom u 23. minuti proigrao Benzemu koji je rutinski zatresao mrežu. Real je povećao prednost u 56. minuti kada je udarac Benzeme prošao kroz noge vrataru Celte Alvarezu, udario u vratnicu od koje se odbio u tijelo nesretnog braniča domaćih Cabrala kojemu je pripisan autogol. Celta je smanjila lijepim golom Huga Malla u 61. minuti, no Real je ipak osigurao pobjedu iz sumnjivog kaznenog udarca kojega je u 83. minuti iskoristio Sergio Ramos da bi u sudačkoj nadoknadi prvo Ceballos povisio na 4-1, a onda i Brais smanjio na konačnih 4-2.

Modrić je odigrao svih 90 minuta za Real koji je i dalje šesti na ljestvici, ali sada sa 20 bodova, samo četiri manje od vodeće Barcelone, dok je Celta 14. sa 14 bodova.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Reala u svim natjecanjima nakon smjene trenera kada je Julena Lopeteguija zamijenio Santiago Solari

Ranije u nedjelju Betis je priredio senzaciju pobijedivši na Camp Nou Barcelonu sa 4-3 u susretu u kojem je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zaradio crveni karton u 82. minuti. Bila je to prva Betisova pobjeda na Camp Nou u posljednjih 20 godina, a posljednji put Barcelona je svom travnjaku u prvenstvu primila četiri gola u travnju 2003. godine od Deportiva (2-4).

Betis je vodio 2-0 i 3-1 i 4-2, Barca je tri puta smanjivala na gol zaostatka, ali više od toga nije uspjela. Betis je poveo 2-0 golovima Juniora Firpo (20) i Joaquin (34), a u 68. minuti je smanjio Leo Messi iz kaznenog udarca. Međutim, svega tri minute kasnije Giovani Lo Celso je zabio za 3-1 uz veliku pomoć domaćeg vratara Marca-Andrea ter Stegena kojem je lopta ‘iscurila’ kroz ruke u gol. Tračak nade Barci je vratio Arturo Vidal u 79. minuti, no dvije minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Ivan Rakitić dobio drugi žuti karton. Gosti su već minutu kasnije izveli brzu kontru koju je realizirao Sergio Canales za vodstvo 4-2. U drugoj minuti sudačke nadoknade Barca je smanjila novim Messijevim golom, ali za više od toga nije bilo vremena.

Sevilla je stigla na drugo mjesto zahvaljujući 2-1 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Espanyola, sad aima 23 boda, kao i treći Atletico Madrid te četvrti Alaves.

REZULTATI 12. KOLA,
Petak:
Levante – Real S. 1-3 (Rodriguez 4 / Hernandez 73, Juanmi 77, Oiarzabal 83)
Subota:
Valladolid – Eibar 0-0
Getafe – Valencia 0-1 (Parejo 81-11m)
Atletico – Athletic 3-2 (Partey 62, Hernandez 80, Godin 90+1 / Williams 36, 64)
Girona – Leganes 0-0
Nedjelja:
Alaves – Huesca 2-1 (Jony 41, Sobrino 68 / Moi Gomez 35)
Barcelona – Betis 3-4 (Messi 68-11m, 90+2, Vidal 79 / Firpo 20, Joaquin 34, Lo Celso 71, Canales 83)
Sevilla – Espanyol 2-1 (Mercado 70, Ben Yedder 89 / Iglesias 38)
Rayo Vallecano – Villarreal 2-2 (De Tomas 45+1, Garcia Rivera 66 / Chukwueze 33, Sansone 80)
Celta – Real M. 2-4 (Mallo 61, Brais 90+4 / Benzema 23, Cabral 56-ag, Sergio Ramos 83-11m, Ceballos 90+1)