(VIDEO) Roma slavila minimalno na Olimpijskom stadionu protiv Bologne, igrao i hrvatski napadač Bruno Petković

Nogometaši Rome u susretu su 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva kao domaćini na Olimpijskom stadionu svladali Bolognu sa 1-0 (1-0).

Gol vrijedan tri boda postigao je El Shaarawy u 33. minuti.

Hrvatski napadač Bruno Petković igrao je za Bolognu do 85. minute.

Peta Roma sada ima 24 boda, jedan manje od gradskog suparnika Lazija koji je četvrti, dok je Bologna 11. sa 14 bodova.

Ranije u subotu je u velikom derbiju Juventus je kao gost svladao Milan sa 2-0 (1-0). Oba pogotka na utakmici postigao je Gonzalo Higuain iznimno preciznim udarcima s ruba kaznenog prostora, prvoga u 23., a drugoga u 63. minuti.

Juventus se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Napolijem na vrhu ljestvice, oba kluba imaju po 28 bodova, ali Napoli i utakmicu manje, dok je Milan osmi sa 16 bodova.

Hrvatski reprezentativni napadači Mario Mandžukić i Nikola Kalinić odigrali su po svih 90 minuta za Juventus, odnosno Milan, a Kalinić je propustio veliku priliku za izjednačenje na 1-1 u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Njegov pokušaj s pet metara Buffon je krajnjim naporom uspio odbiti u gredu.