Petak, 28 ožujka, 2025
9 C
Zagreb
Pratite nas:
RAZNOLIKE TEME

Najviše ste čitali o inspekcijskom nadzoru nad Tomaševićem, skandaloznim izjavama veleposlanice Srbije…

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U proteklom tjednu najviše ste čitali o pozivu srednjoškolcima koji je uputilo Ministarstvo branitelja. Pažnju je pobudio i članak koji otkriva da upravna inspekcija provodi nadzor nad zagrebačkim gradonačelnikom Tomislavom Tomaševićem, kao i skandalozan napad veleposlanice Srbije u RH na Hrvatsku i Thompsona. Krug najčitanijih članaka ovog tjedna zatvara komentar čitatelja o 70% trupaca koje Hrvatske šume izvoze i članak u kojem otkrivamo tko je Dorotea Šušak.

1. Ministarstvo branitelja objavilo poziv za srednjoškolce: Evo o čemu se radi

Ministarstvo hrvatskih branitelja objavilo je Javni poziv za dodjelu nagrade za kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola u 2025. godini.

“Svrha i cilj ovoga Javnog poziva je očuvanje sjećanja i promicanje vrijednosti Domovinskog rata, kroz afirmaciju pisane riječi te poticaj na promišljanje o značaju Domovinskog rata kod učenika srednjih škola”, stoji na stranici Ministarstva.

Pravo sudjelovanja imaju učenici srednjih škola u Hrvatskoj. Također, sudjelovati mogu i srednjoškolci u Bosni i Hercegovini koji se školuju po nastavnom planu i programu na hrvatskom jeziku. I jednima i drugima sudjelovanje je otvoreno neovisno o njihovom prethodnom književnom iskustvu.

Možda će vas zanimati

Ministarstvo branitelja objavilo poziv za srednjoškolce: Evo o čemu se radi

Evo koji srednjoškolci, po pravilima Javnog poziva Ministarstva hrvatskih branitelja, imaju pravo sudjelovanja.

2. Upravna inspekcija potvrdila da provodi nadzor kod Tomaševića

Iz Ministarstva pravosuđa, uprave i digitalne transformacije potvrdili su nam da je u tijeku upravna inspekcija u Gradu Zagrebu nakon što smo dobili informaciju da upravni inspektori već tri mjeseca ‘češljaju’ gradske papire. Prema našim saznanjima, Tomaševićeva je uprava u fokusu inspektora zbog spornih, višestrukih imenovanja vršitelja dužnosti pročelnika gradskih ureda.

U tijeku je provedba planiranog neposrednog inspekcijskog nadzora u Gradu Zagrebu sukladno Zakonu o upravnoj inspekciji (čl.20).

Predmet inspekcijskog nadzora, sukladno odredbama članka 4. Zakona o upravnoj inspekciji, među ostalim, je primjena zakona i drugih propisa kojima se uređuju službenički odnosi.

Postupak inspekcijskog nadzora je u tijeku”, odgovorili su na naš upit iz resornog Ministarstva.

Možda će vas zanimati

Upravna inspekcija potvrdila da provodi nadzor kod Tomaševića

Upravna inspekcija u Gradskoj upravi: Tomašević je po deveti put u svom mandatu poslove pročelnice za proračun dao Danieli Juroš Pečnik.

3. Srpska veleposlanica napala Thompsona i RH; odgovorili joj Raspudić, ali i Klasić

Najpopularniji hrvatski pjevač Marko Perković Thompson i njegova uspješnica “Ako ne znaš šta je bilo” teme su koje zaokupljaju javnost u posljednje vrijeme. O Thompsonu se govorilo i na tribini pod nazivom “Thompson über alles” u organizaciji “Srpskog privrednog društva Privrednik” i Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Zagreba. Na tribini su gostovali Zoran Pusić, Hrvoje Klasić i Nino Raspudić, a voditelj je bio Saša Kosanović. Rasprava među sudionicima prošla je u demokratskom tonu bez obzira na razlike, a tenzije je podigao tek komentar veleposlanice Republike Srbije u RH Jelene Milić koja je, između ostalog, istaknula da se Srbija suočava s prošlošću na bolji način od RH. Na takav komentar, koji očigledno nema uporišta u stvarnosti, reagirali su Nino Raspudić ali i Hrvoje Klasić.

Možda će vas zanimati

Srpska veleposlanica napala Thompsona i RH; odgovorili joj Raspudić, ali i Klasić

O Thompsonu su na tribini društva “Privrednik” razgovarali Zoran Pusić, Hrvoje Klasić i Nino Raspudić, a iz publike se uključila i veleposlanica Srbije.

4. 70% trupaca Hrvatske šume – izvoze

Komentar čitatelja

Dabro u USKOK-u na razgovoru o Hrvatskim šumama

Nekako sumnjam da je Dabro otkrio nešto epohalno što se i prije nije znalo, vjerojatno se samo pokušava izvadit iz gliba u koji je upao.

Zar nije najveći kriminal da 70% trupaca Hrvatske šume izvoze, umjesto da se prodaje domaćoj drvnoj industriji po nižim cijenama pa da Hrvatska izvozi finalne drvne proizvode.
Znamo samo da smo u rangu afričkih kolonija iz kojih se izvlače sirovine.

Možda će vas zanimati

70% trupaca Hrvatske šume - izvoze

KOMENTAR NA ČLANAK

5. Tko je Dorotea Šušak, protivnica ‘Prozora života’ koja studente u Srbiji naziva ‘drugarima’

Udruga Betlehem otvorila je 1. veljače u Zagrebu „Prozor života“. Mjesto je to gdje žene anonimno mogu ostaviti dijete koje bi se inače moglo naći u kontejneru, utopljeno u rijeci Savi ili ubijeno i zakopano u dvorištu obiteljske kuće, čemu smo u Hrvatskoj već svjedočili. Kako bi se takvi slučajevi sveli na minimum, pored samostana Pohoda Marijina, uz kapelu Corpus Domini na zagrebačkoj Trešnjevci, pored kazališta, instaliran je prozorčić gdje se dijete može ostaviti. Dijete se žurno zbrinjava, a mjesto u kojem kratko boravi je toplo i ugodno. Zovu se sve nadležne službe i ono što je najvažnije – dijete preživljava neozlijeđeno. Protiv toga odmah su ustale radikalne feministice. Jedna od njih je i Dorotea Šušak. Tko je ona?

Tko je to tko se usudi stati pred kamere i zatražiti kazneni progon onih koji žele spašavati bebe? Dorotea Šušak u javnosti se predstavlja kao feministica, aktivistica i izvršna direktorica Centra za ženske studije. Ujedno je i ravnateljica gradske ustanove Centar za kulturu Trešnjevka. Ideološki se nalazi na liniji ekstremno lijeve stranke Možemo koja je na vlasti u gradu Zagrebu.

Možda će vas zanimati

Tko je Dorotea Šušak, protivnica 'Prozora života' koja studente u Srbiji naziva 'drugarima'

Osim što se protivi ‘Prozoru života’ i istovremeno zalaže za život djece, izrazito je zabrinuta i za stanje u Srbiji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci