(VIDEO) Tek u 3. kolu Primere prva pobjeda Villarreala

Nogometaši Villarrerala upisali su prvu pobjedu u prvenstvu nakon što su u dvoboju trećeg kola Primere porazili Real Betis 3-1.

“Žuta podmornica” je u prva dva kola upisala dva poraza bez postignutog gola. Kada je Sergio Leon u 11. minuti doveo goste u vodstvo činilo se kako će to biti novo razočaranje za navijače Villarreala. Međutim, domaćin je do konca poluvremena izjednačio, a potom u nastavku susreta zabio još dva gola za pobjedu.

Strijelci su bili Caros Bacca (32), Samu Castillejo (61) i Enes Unal (77).

U ranije odigranim susretima pobjede su ostvarili Celta Vigo, Athletic Bilbao i Real Sociedad. Celta je u Vigu pobijedila Alaves 1-0, a pogodak odluke zabio je Maximiliano Gomez u 34. minuti.

Bilbao je na San Mamesu porazio Gironu 2-0, a strijelci su bili Iker Muniain (25) i Aritz Aduriz (53).

U ‘ljepotici’ kola Real Sociedad je na gostovanju porazio Deportivo 4-2 upisavši treću pobjedu.

Gosti su poveli 2-0, Deportivo se vratio, no Sociedad je s dva nova gola u posljednjih 10 minuta razriješio pitanje pobjednika. Golove za gostujući sastav zabili su Juanmi (3), Asier Illarramendi (4, 86) i Diego Llorente (83), dok su pogotke za Deportivo postigli Adrian Lopez (27) i Florin Andone (50).

Na ljestvici vode Barcelona i Real Sociedad sa po devet bodova. Real Madrid je sedmi s pet bodova.

Villarreal|31|Betis by Ball-Control

Villarreal – Real Betis 1-1
Celta Vigo – Alaves 1-0 (Gomez 34
Athletic Bilbao – Girona 2-0 (Muniain 25, Aduriz 53)
Deportivo – Real Sociedad 2-4 (Lopez 27, Andone 50 / Juanmi 3, Illarramendi 4,86, Llorente 83)