(VIDEO) Tottenham pobijedio Middlesbrough i odvojio se na drugom mjestu Premiershipa

U susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio Middlesbrough 1-0 odvojivši se na drugom mjestu Premiershipa.

Pogodak odluke zabio je Harry Kane u 58. minuti iz jedanaesterca.

U ranije odigranom susretu Chelsea je pobijedio Arsenal 3-1 načinivši još jedan veliki korak prema osvajanju naslova prvaka. West Ham je na gostovanju pobijedio Southampton 3-1, Liverpool je očajnu seriju rezultata nastavio porazom kod Hull Cityja 0-2, dok je Everton u ‘ljepotici’ kola pobijedio Bournemouth 6-3.

Momčad Antonia Contea je odigrala sjajno i u potpunosti je nadigrala Arsenal koji je i treći susret uzastopce bio bez kažnjenog Arsena Wengera. Francuski stručnjak je utakmicu pratio s tribina Stamford Bridgea, a do kraja suspenzije ostala mu je još jedna utakmica.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Marcosa Alonsa. Do kraja poluvremena bilo je prilika na obje strane, no mreže su mirovale. U 53. minuti domaćin je stigao do 2-0 jednim od najljepših golova ove sezone. Belgijski majstor Eden Hazard je povukao loptu s centra i pritom ‘otresao’ Laurenta Koscielnyja, Francisa Coquelina i Shkodrana Mustafija, te potom svladao Petra Čecha.

Vlasnik Chelsea Roman Abramovic od oduševljenja je skakao po svečanoj loži, dok je Conte proslavio pogodak bacivši se na tribinu među navijače u prvim redovima. Potpuni slom Arsenala zbio se u 85. minuti kada je Čech očajno ispucao loptu na noge Cescu Fabregasu, a ovaj lagano pogodio u praznu mrežu.

U posljednjim trenucima susreta Olivier Giroud je ublažio poraz gostiju.

Otkako je Dimitri Payet napustio West Ham, momčad Slavena Bilića je upisala treću pobjedu u zadnja četiri kola. U sudaru protiv susjeda na ljestvici ‘čekičari’ su odigrali odlično i premda su gubili uspjeli su okrenuti rezultat i osvojiti tri boda.

Southampton je poveo u 12. minuti lijepim golom Manola Gabbiadinija. Talijanski napadač je stigao u Southampton posljednjeg dana prijelaznog roka za 15 milijuna eura iz Napolija i u svom prvom nastupa zabio je pogodak.

Međutim, radost domaćin kratko je trajala. Dvije minute kasnije izjednačio je Andrew Carroll nakon sjajne asistencije Pedra Obianga. U posljednjim trenucima prvog dijela i Obiang se upisao među strijelce. Opalio je sa 25 metara, lopta je na putu do gola nekoga pogodila prevarivši vratara Frasera Forstera. Bilićeva momčad je u 52. minuti povela 3-1 i tako trasirala put prema pobjedi. Mark Noble je ubacio iz slobodnog udarca, a Steven Davis je podmetnuo nogu i zabio u vlastitu mrežu.

Liverpool je na gostovanju kod Hull Cityja dominirao, no golove su postizali domaćini. Dvije prilika za dva gola i tri važna boda. Strijelci za Hull bili su Alfred N’Diaye u 44. minuti, te Oumar Niasse šest minuta prije kraja utakmice. Liverpool je na ‘Štefanje’ bio na drugom mjestu ljestvice, no u posljednjih 10 susreta u svim natjecanjima upisao je samo jednu pobjedu i sve je dalje od vrha ljestvice. Dejan Lovren nije nastupio za goste.

Everton je u ‘ljepotici’ kola pobijedio Southampton 6-3. Domaćin je poveo 3-0, gosti su smanjili na 3-2, domaćin je potom pobjegao na 5-2, a do kraja susreta su oba kluba postigla po još jedan pogodak. Junak utakmice bio je Romel Lukaku koji je zabio četiri gola, a prvog već nakon 30. sekundi utakmice. Strijelci za Everton bili su i James McCarthy (24), te Ross Barkley (90+4), dok su golove za goste postigli Joshua King (59, 70) i Harry Arter (90).

U derbiju začelja Sunderland je na gostovanju pobijedio Crystal Palace 4-0, a sva četiri gola gosti su zabili u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Lamine Kone (10), Didier Ndong (43) i Jermain Defoe (45+1, 45+3).

Chelsea sada ima 59 bodova, Tottenham na drugoj poziciji ima 50 bodova, dok je treći Arsenal također sa 47 bodova. Slijede Liverpool i Manchester City sa po 46 bodova. West Ham je deveti sa 31 bodom.

REZULTATI

Chelsea – Arsenal 3-1 (Alonso 13, Hazard 53, Fabregas 85 / Giroud 90+1)
Crystal Palace – Sunderland 0-4 (Kone 10, Ndong 43, Defoe 45+1, 45+3)
Everton – Bournemouth 6-3 (Lukaku 1, 30, 83, 84, McCarthy 24, barkley 90+4 / King 59, 70, Arter 90)
Hull City – Liverpool 2-0 (N’Diaye 44, Niasse 84)
Southampton – West Ham 1-3 (Gabbiadini 12 / Carroll 14, Obiang 45, Davis 52-ag
Watford – Burnley 2-1 (Deeney 10, Niang 45 / barnes 78-11m)
WBA – Stoke City 1-0 (Morrison 6)
Tottenham – Middlesbrough 1-0 (Kane 58-11m)