(VIDEO)Kvalifikacije za SP: Nesretni poraz Roberta Prosinečkog, pobjeda Danske na gostovanju

U susretu iz C skupine Azerbajdžan, kojeg vodi naš Robert Prosinečki, je u Bakuu izgubio od Sjeverne Irske 0-1, a pogodak odluke zabio je Stuart Dallas u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Na vrhu C skupine je Njemačka s pet pobjeda iz pet susreta, Sjeverna Irska je druga sa 13 bodova i utakmicom više, dok je treća Češka s osam bodova iz pet susreta. Azerbajdžan je četvrti sa sedam bodova, a slijede Norveška s tri boda i San Marino bez bodova.

Azərbaycan – Şimali İrlandiya by videosansebastian

Danska je na gostovanju pobijedila Kazahstan 3-1 i probila se na drugo mjesto skupine E sa 10 bodova. Vodi Poljska s tri boda više i utakmicom manje.

Pobjedu Dancima donijeli su Nicolai Jorgensen (27), Christian Eriksen (51-11m) i Kasper Dolberg (81), dok je pogodak za domaćine, koji su od 43. igrali bez isključenog Baurzhana Islamhana, zabio Islambek Kuat u 76. minuti.

Pregled ljestvica i rezultata utakmica 6. kola europskih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji, koje su odigrane u subotu u skupinama C, E i F.