(VIDEO) Inter bez Ivana Perišića poražen od Genoe, Brozoviću tek petnaestak minuta

U susretu 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je pobijedila Inter 2-0 upisavši petu uzastopnu domaću pobjedu protiv ‘Nerazzurra’.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela nakon tragikomičnih poteza suparničke obrane. Jednu laganu loptu upućenu u kazneni prostor Intera, Milan Škriniar je želio ispucati, ali je pogodio Andreu Ranocchija od kojeg se lopta odbila u gol.

Na 2-0 povisio je bivši igrač Intera Goran Pandev u 59. minuti utakmice. Do kraja utakmice Genoa se uspjela obraniti i posve zasluženo osvojiti tri boda protiv očajnog Intera koji je u zadnjih 10 kola upisao samo jednu pobjedu.

Marcelo Brozović je za goste zaigrao od 76. minute, dok Ivan Perišić nije nastupio.

U ranije odigranom susretu Roma je u Udinama pobijedila Udinese 2-0 postigavši oba gola u posljednjih 20 minuta. Gosti su poveli u 70. minuti lijepim golom Cengiza Undera sa 20-tak metara, a pobjedu Rome potvrdio je Diego Perotti u posljednjim trenucima susreta. Stipe Perica je igrao za Udinese do 77. minute, dok je Andrija Balić ušao u igru u 79. minuti.

U derbiju donjeg doma Chievo je pobijedio Cagliari 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Sva tri gola pala su u posljednjih 15 minuta utakmice. Domaćin je poveo u 75. minuti preko Emanuelea Giaccherinija, a dvije minute kasnije na 2-0 je povisio Roberto Inglese. Tračak nade gostima donio je Leonardo Pavoletti, ali do kraja utakmice gosti nisu uspjeli izjednačiti.

Na ljestvici vodi Napoli sa 63 boda, bod manje ima Juventus, a Roma je treća sa 50 bodova. Inter je ostao na četvrtom mjestu sa 48 bodova, dok Lazio na petoj poziciji ima dva boda manje i utakmicu manje.

U nedjelju se sastaju Torino – Juventus, Benevento – Crotone, Bologna – Sassuolo, Napoli – SPAL, Atalanta – Fiorentina, te Milan – Sampdorija. Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Lazio i Verona.

1. SSC Napoli 24 20 3 1 54-15 63
2. Juventus 24 20 2 2 61-15 62
3. AS Roma 25 15 5 5 40-19 50
4. Inter 25 13 9 3 40-21 48
5. Lazio 24 14 4 6 59-33 46
6. Sampdoria 24 12 5 7 44-32 41
7. AC Milan 24 11 5 8 34-30 38
8. Atalanta Bergamo 24 10 7 7 36-28 37