Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone u pobjedi Clippersa

zubac

Hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je najbolju utakmicu sezone u 104:84 pobjedi LA Clippersa protiv Minnesote Timberwolvesa.

Zubac je izjednačio svoj najbolji učinak sezone u koševima, postigao je 14 poena, ali dodao je i čak 14 skokova za prvi double-double sezone. Hrvatski košarkaš počeo je u prvoj postavi te odigrao 31 minutu, šutirao je iz igre 5/7, pogodio četiri od šest slobodnih bacanja, a imao je i dvije ukradene lopte, blokadu te pet izgubljenih lopti.

Paul George postigao je 21 koš (4/20 iz igre) uz 11 skokova i bio najbolji strijelac Clippersa. Reggie Jackson dodao je 20 koševa.

Nakon što su zaostajali u prvom dijelu, sjajnim drugim poluvremenom zaustavili su Minnesotu na samo 27 koševa, piše HRT.

– Mislim da to može biti naš identitet ove godine, obrambena momčad. Znamo da će bez Kawhija Leonarda biti teže pobjeđivati, ali možemo igrati dobru obranu i više trčati, kreirati više otvorenih šuteva kako bi imali veće šanse za pobjedu, rekao je nakon utakmice Zubac.

Karl-Anthony Towns s 20 koševa i osam skokova bio je najbolji kod poražene momčadi.

Minnesota Timberwolves – LA Clippers 84-104
(Ivica Zubac je odigrao 30:54 minute za Clipperse, zabio je 14 koševa i upisao 14 skokova, jedan blok, dvije ukradene lopte)

3. Portland Trail Blazers 4 5 .444 3 1/2
4. Minnesota Timberwolves 3 5 .375 4