Utorak, 18 veljače, 2025
1.6 C
Zagreb
Pratite nas:

Biden objavio: SAD će nastaviti s isporukom oružja Ukrajini

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik Sjedinjenih Država na odlasku Joe Biden rekao je u srijedu kako je zatražio od Ministarstva obrane SAD-a da nastavi s velikim isporukama oružja Ukrajini.

Izjavio je to nakon što je osudio ruski napad na Božić. Riječ je o napadu na neke od ukrajinskih gradova i njezin energetski sustav.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Biden nakon razgovora s Papom najavio da će 37 smrtnih kazni preinačiti u doživotne

Biden objasnio što je bila svrha napada

“Svrha napada bila je presjeći Ukrajincima pristup toplinskoj i električnoj energiji tijekom zime i ugroziti sigurnost njihove mreže”, rekao je Biden u izjavi.

Rusija je u srijedu napala ukrajinski energetski sustav i nekoliko gradova. Za napade je koristila krstareće i balističke projektile te bespilotne letjelice. Priopćeno je to iz Ukrajine, javlja N1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Od početka ruske invazije na Ukrajinu 2022. godine, Washington je za Ukrajinu izdvojio 175 milijardi dolara pomoći.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/N1

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci