“Ako je ovo što sam uspio saznati o izmjenama Izbornog zakona tačno, mi – Bošnjaci, Bosanci, Ostali – poslije toga kao grupa nemamo šta tražiti u Bosni i Hercegovini, jer će naša egzistencija biti legalizovano ropstvo. Ostaju nam dva izbora: Anadolija ili neki novi rat”, napisao je u utorak na svome Twitter profilu direktor “Memorijalnog centra Srebrenica” Emir Suljagić.
Ako je ovo što sam uspio saznati o izmjenama Izbornog zakona tačno, mi – Bošnjaci, Bosanci, Ostali – poslije toga kao grupa nemamo šta tražiti u Bosni i Hercegovini, jer će naša egzistencija biti legalizovano ropstvo. Ostaju nam dva izbora: Anadolija ili neki novi rat.
— Emir Suljagić (@suljagicemir1) July 19, 2022
Isti dan oglasio se ponovno na svom Twitter profilu.
“To što hrvatski i srpski nacionalisti danas maštaju o novoj Srebrenici – srpski bi blitzkrieg, a hrvatski slow-motion genocid – nije moj problem (nego njihov, jer džebana), osim u mjeri u kojoj je moja obaveza da kažem da je Srebrenica počela sa uvjerenjem da smo manje vrijedni”, piše Suljagić.
To što hrvatski i srpski nacionalisti danas maštaju o novoj Srebrenici – srpski bi blitzkrieg, a hrvatski slow-motion genocid – nije moj problem (nego njihov, jer džebana), osim u mjeri u kojoj je moja obaveza da kažem da je Srebrenica počela sa uvjerenjem da smo manje vrijedni.
Tekst se nastavlja ispod oglasa— Emir Suljagić (@suljagicemir1) July 19, 2022
Hrvatski političari pozivaju Schmidta da nametne izmjene zakona te spriječi preglasavanje Hrvata i raspad BiH
Podsjetimo, hrvatski politički predstavnici u BiH pozvali su visokog predstavnika Christiana Schmidta da nametne izmjene Izbornog zakona i ustava te spriječi mogućnost da bošnjačke stranke nastave preglasavati Hrvate i dovedu državu pred raspad.
Naime, nakon što je u bošnjačkim medijima “procurilo” da se unutar OHR-a razmišlja o nametanju izmjena Izbornog zakona u skladu s presudama Ustavnoga suda BiH (predmet Ljubić), odmah je lansirana kanonada prijetnji bošnjačkih političkih dužnosnika i to po uobičajenoj matrici.
Prijeti se ratom i sukobima, građanskim (bošnjačkim) nemirima i čime već sve ne, ako bi se Hrvatima omogućilo da jednako kao Srbi i Bošnjaci bez smetnji biraju vlastite političke predstavnike u skladu sa činjenicom da je BiH država triju jednakopravnih konstitutivnih naroda.
Istovremeno, ustrajavanjem bošnjačke politike na nametanu političkih predstavnika Hrvatima, jasno je kako se BiH za Republiku Hrvatsku i Hrvate kao političku naciju pretvara u neprijateljsku državu.
Više o ovoj temi pročitajte OVDJE.