Film „Zvuk slobode” (Sound of Freedom) o međunarodnoj trgovini djecom, koji je nedavno stigao i u hrvatska kina, dobio je pohvalu iz crkvenih redova u Latinskoj Americi, prenijela je IKA izviješće austrijske katoličke novinske agencije Kathpress.
„Otkrivanje međunarodne višemilijunske trgovine djecom” velika je zasluga „hrabrih” filmskih djelatnika, unatoč brojnim pokušajima da se film upravo iz tih razloga diskreditira, rekao je biskup El Espinala u Kolumbiji Miguel Fernando González Marino.
Film pokazuje da se “Božju djecu ne može kupiti”
Producenti filma s jasnim vjerskim uvjerenjem „digli su glas viknuvši da se Božju djecu ne može kupiti”, rekao je biskup.
>Tvorci filma ‘Zvuk slobode’: Cilj filma nikada nije bio politički, trgovina djecom nije konzervativno ili liberalno pitanje
Redatelj Eduardo Verástegui snimio je film u „Angel Studios”, a projekt je financiran skupljanjem novca. No film se pokazao iznenađenjem u američkim kinima i uskoro nakon početka prikazivanja u Sjedinjenim Državama u srpnju zaradio je 190 milijuna dolara.
Film „Zvuk slobode” zasniva se na istinitoj priči o doživljajima agenta američke obavještajne službe Tima Ballarda, kojega glumi Jim Caviezel, poznat po ulozi Isusa u filmu „Pasija” Mela Gibsona.
>Glumac Jim Caviezel o pripremama za film ‘Zvuk slobode’: Ako idete k Sotoni da vam kaže kako igrati Sotonu – on će vas prevariti
Prvi dan prikazivanja filma ‘Zvuk slobode’ redatelja Alejandra Monteverdea izazvao je velik interes hrvatske publike. Dvorana s prvom projekcijom filma u Cinestaru u Branimir Mingle Mallu u Zagrebu, u organizaciji Laudato TV-a i Blitz Filma, bila je ispunjena do posljednjeg mjesta. Tražilo se i mjesto više.
U Kolumbiji cvjeta trgovina maloljetnicima
Ballard je dao otkaz u obavještajnoj službi kako bi otišao u kolumbijsku prašumu spašavati djecu koju su oteli trgovci seksualnim robljem.
>Producent filma ‘Zvuk slobode’; otkriva što i tko stoji iza sabotaže filma o trgovini djecom
U članku objavljenom na mrežnoj stranici biskupije El Espinal, biskup González naglasio je da je Kolumbija snažno pogođena trgovinom maloljetnicima.
Činjenicu da je bilo pokušaja da se film uopće pojavi u kinima, biskup objašnjava time „da nekim ljudima ne odgovara da se govori o pošasti trgovine djecom, jer to ugrožava njihove financije”.