Prije nekoliko tjedana, 21. studenog 2016., Hrvatska je glasala protiv prijedloga afričke grupe zemalja koja je zatražila zaustavljanje daljnjih koraka u izboru Neovisnog stručnjaka za “seksualnu orijentaciju i rodni identitet” (SORI), prije nego se omogući više vremena za raspravu o rasponu njegovih ovlasti.
Danas će u 16 sati, po lokalnom vremenu, Opća skupština glasati o uspostavljanju mandata “Neovisnog stručnjaka”, ali i o ponovljenom demokratskom amandmanu afričke grupe, koja traži da se uspostava mandata odgodi. Izuzetno je važno da Hrvatska svojim glasom doprinese mogućnosti za daljnju demokratsku raspravu o mandatu Neovisnog stručnjaka i razotkrivanje činjenice da se u najsiromašnijim zemljama svijeta – pod krinkom brige za ljudska prava – nameće ideologija, u njihovom obrazovnom sustavu i društvu vrši se promocija homoseksualnog životnog stila, a na njihovo zakonodavstvo se vrši pritisak da izjednače istospolnu vezu i brak – baš kao što se to pokušalo, a i dalje se čini, u Hrvatskoj.
Uspostavljanje mandata Neovisnog stručnjaka, o čemu će se danas glasovati, izgovor je za nametanje LGBT agende, koja uključuje redefiniciju braka, ozakonjenje životnog partnerstva, usvajanje djece za istospolne parove, ozakonjenje “transrodnog identiteta”, ograničavanje vjerske slobode, uspostavljanje posebne pravne zaštite u kaznenom i radnom pravu na temelju seksualnih sklonosti, i druge kontroverzne ideje koje Opća skupština nije prihvatila i koje nisu dio međunarodnog prava, te su protivne hrvatskom Ustavu.
Odgoda uspostave mandata od strane Opće skupštine je opravdana, pogotovo jer se “Nezavisni stručnjak”, Tajlanđanin Vitit Muntarbhorn, čini nezainteresiran za sprječavanje nasilja i diskriminacije, dok je s druge strane izgledao fokusiran na promicanje revolucionarnih društvenih normi koje se tiču seksualnosti: promovirao je LGBT agendu i prije nego što je izabran. Na konferenciji u Tajlandu, 30. studenog, najavio je da se njegov trogodišnji mandat de facto sastoji od ozakonjenja “transrodnog identiteta” u svim pravnim dokumentima, nametanja društvenog prihvaćanja homoseksualnosti, uključujući i nametanje religijskim zajednicama, te od indoktrinacije djece i društva kroz propagandu na svim razinama. [Cijeli govor dostupan je ovdje]
Stoga, predstoji nam vidjeti hoće li se Hrvatska postaviti i glasovati za prijedlog afričke grupe – u skladu sa svojim Ustavom koji štiti brak kao zajednicu žene i muškarca, voljom hrvatskih građana, te sukladno demokratskim vrijednostima, ili će glasovati za kulturni imperijalizam, nametanje redifinicije braka i kontinuitet politike Vesne Pusić.
Tekst se nastavlja ispod oglasa