Nedjelja, 26 srpnja, 2026
27.7 C
Zagreb
Pratite nas:

Bozanić: Majka Terezija je svjedok Božje ljubavi

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Blagdan bl. Majke Terezije proslavljen je jučer u samostanu Misionarki ljubavi u zagrebačkoj Jukićevoj ulici, a u misnom slavlju, koje je predvodio je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, sudjelovale su sestre Majke Terezije, štićenice smještene u samostanu, korisnici pučke kuhinje te ostali vjernici,  objavila je Zagrebačka nadbiskupija.

„Ima puno tame među nama, u našoj sredini i na ovome svijetu. No, ona, njezino djelo, njezina ljubav i njezino svjedočanstvo, pravo je svjetlo u tami ovoga svijeta“, rekao je kardinal Bozanić u propovijedi govoreći o bl. Majci Tereziji.

Kardinal je istaknuo kako ona nije bila samo humanitarka, već ponizna žena kojoj je nešto bitno drugačije i dublje davalo nadahnuće i snagu za njezine pothvate, a to je ljubav. „Bog je ljubav. Bez snage koja dolazi od tog Boga ljubavi ne bi ni Majka Terezija mogla činiti ono što je činila“, istaknuo je.

Svjedočanstvo Majke Terezije, nastavio je Kardinal, poziva na poniznost, jer jedino onda kada čovjek u poniznosti shvati Božju veličinu, tada može činiti velika djela na ovome svijetu.

„Majka Terezija je svjedok Božje ljubavi. Ljubav se živi i ona se potvrđuje u djelima ljubavi. Svi smo mi potrebni Božje ljubavi i svi smo na ovaj ili onaj način siromasi pred Bogom“, zaključio je kardinal, te podsjetio je na želju Majke Terezije da uvijek bude svjetlo u tami na ovome svijetu.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr
Photo: obitelj-malih-marija.com

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci