Nova knjiga Mate Kovačevića „Sudbina hercegbosanskih Hrvata – Suverenost u okviru EU federalizma“, koja postavlja pitanje odgovornosti svih onih koji nisu poduzeli ništa, kao i svih onih koji rade protiv uspostave hrvatskoga entiteta, protiv primjene demokratskih vrijednosti i standarda za koje se suvremena Europa i demokratski svijet zalaže, bit će predstavljena u četvrtak, 24. travnja u 19 sati u Zagrebu.
Knjigu će, prema najavama organizatora, predstaviti zastupnica u Europskom parlamentu Zdravka Bušić, član Predsjedništva HDZ-a Milan Kovač, književnik Hrvoje Hitrec, urednik knjige prof. dr. Mate Ljubičić te sam autor Mate Kovačević.
Predstavljanje će voditi književnik Stjepan Šešelj.
Prof. Miroslav Tuđman u recenziji piše kako knjiga nije samo kronologija sudbine Hrvata u BiH početkom 21. stoljeća. Ona, smatra Tuđman, postavlja pitanje odgovornosti svih onih koji nisu poduzeli ništa, kao i svih onih koji rade protiv uspostave hrvatskoga entiteta, protiv primjene demokratskih vrijednosti i standarda za koje se suvremena Europa i demokratski svijet zalažu.
Knjiga zasijeca duboko u strukturu bosanskohercegovačkoga društva i sadašnje neodržive politike. Podijeljena je u deset cjelina – U vrtlogu heretične povijesti, Reisovi islamizmi, Bošnjačenje Hrvata, Ples međunarodnih strategija, Neoosmanske tenzije u BiH, Unitaristi i federalisti, Islamistički antiamerikanizam, Bošnjački „Memorandum“, Međunarodno ribanje i bh. pregovaranje, Trijalizmom protiv centralizma i separatizma.
Knjiga je objavljena u nakladi Hrvatskoga slova, a predstavljanje će se održati u četvrtak, 24. travnja, u 19 sati u prostorijama Hrvatskoga slova (prizemlje Nacionalne i sveučilišne knjižnice, Hrvatske bratske zajednice 4, Zagreb).
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Photo: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.