Golgota britanske katoličke aktivistice Caroline Farrow koja se bori protiv transrodne agende

farrow
Montaža: Narod.hr, izvor: Snimka zaslona

Britansko pravosuđe odbacilo je ovih dana privatnu tužbu protiv katoličke novinarke i blogerice i majke petero djece Caroline Farrow podignutu jer je u jednoj objavi na Twitteru za osobu koja je ‘promijenila spol’ iz muškog u žensko, koristila zamjenicu ‘on’, ne ‘ona’. Riječ je o maloj pobjedi u bitci koja i dalje traje. Naime, Caroline Farrow zbog korištenja ‘krive’ zamjenice prošla je pravu golgotu koja je počela 2019.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Više od četiri godine duga golgota Caroline Farrow, inače supruge nekadašnjeg protestantskog vikara koji je 2015. postao katolički svećenik, započela je kada je gostovala u TV emisiji s aktivisticom za prava transrodnih osoba Susie Green.

Sin ove aktivistice, Jackie Green, nekoć Jack, bio je tada najmlađa osoba koja je kirurški ‘promijenila spol’ i to sa 16 godina.

Farrow je tada kazala kako se tzv. promjena spola kosi s doktrinom Katoličke crkve, te je u objavama na Twitteru koristila za Jackie Green zamjenicu ‘on’.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jedan od tweetova Caroline Farrow glasio je: ‘Ono što je učinila vlastitom sinu [najmlađoj osobi na svijetu koja se podvrgnula transrodnoj operaciji] je protuzakonito. Osakatila ga je davši ga kastrirati i učiniti sterilnim dok je još bio dijete.’

Te 2019. Farrow je ispitana na policiji, no prijava je nakon istrage odbačena.

>Hoće li molitva postati misaoni zločin? Poljska ljevica ugledala bi se na Veliku Britaniju

„U policijskoj stanici sam izjavila kako sam ja katolička novinarka te da prema mojem vjerskom uvjerenju osoba ne može mijenjati spol“, objasnila je Farrow na Twitteru. Novinarka smatra kako nije učinila ništa protuzakonito te kako će za svoje pravo govora s radošću odslužiti zakonsku kaznu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dramatično uhićenje

Farrow koja je voditeljica platforme CitizenGO za Veliku Britaniju i Irsku i koja se bori za slobodu isticanja vjerskih uvjerenja i slobodu govora, u listopadu 2022. uhićena je pak u svom domu.

Policija joj je upala u kuću dok je kuhala za svoju obitelj. Ovog puta, zbog civilne tužbe koju je protiv nje podignuo ‘transrodni tužitelj’ zbog navodnog otkrivanja privatnih informacija o njegovim kaznenim djelima (koja su javno poznata, a o kojima se raspravljalo tijekom javnog sudskog procesa).

”Četiri godine sam trpjela najstrašnije maltretiranje i zlostavljanje od strane aktivista za prava transrodnih osoba i svaki put kad sam se žalila policiji nisu učinili ništa da mi pomognu’, kaže. ‘Pa ipak, ti ​​isti aktivisti mogu koristiti policiju kao svoju privatnu miliciju. To je smiješno”, komentirala je Farrow nakon uhićenja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naime, Farrow koja živi u selu u britanskom Surreyju, kaže da policija ignorira česte slučajeve vandaliziranje trgovina i privatne imovine, no kada je riječ o korištenju prava na slobodu govora na Twitteru, to je druga stvar.

Policija je tako u listopadu prošle godine pod ‘rotirkama’ stigla do njezine kuće i uhitila je kao pravu kriminalku.

Pred djecom su ju pretraživali, zaplijenili su sve mobitele i laptope po kući, pratili ju pri odlasku na zahod.

>Optužena za zločin iz mržnje zbog citiranja Biblije, finska zastupnica kaže da njezina bitka tek počinje

”Moja autistična kćer [12] je pitala zašto su joj uzeli iPad. Jako se uzrujala jer svake večeri na njemu sluša knjige o Harryju Potteru. To je jedini način na koji zaspe. Moje druge dvije kćeri upravo su se vratile iz škole i bile su užasnute što je policija u kući. Moj sedmogodišnji sin sjedio je na stepenicama i sve čuo. Pitao me: Što se događa? Je li to policija, mama?’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘Bože, stvarno me tretiraju kao ubojicu

U postaji su joj naredili da skine naušnice, ogrlicu i sat. Policajac ju je tada zamolio da podigne noge kako bi mogli provjeriti nema li čega u njezinim čarapama. ‘Razmišljala sam: ‘Prije pola sata sam pekla piletinu i spremala rublje, a sada mi traže drogu u čarapama’, kazala je za Daily Mail.

Ostavljena je u ćeliji oko tri sata, dva puta je ispitana. Prije nego što je otišla, slikali su je i uzeli su joj otiske prstiju i briseve.

‘Pomislila sam: Bože, stvarno me tretiraju kao ubojicu‘.

‘Optužbe su zlonamjerna komunikacija i uznemiravanje. Ali ni nakon policijskog razgovora nisam baš siguran za što sam optužena. Nisu došli do nikakvih dokaza, ali vrijeđanje nije prekršaj’, kazala je.

Bila je u policijskom pritvoru sedam sati, a kući je stigla nakon ponoći.

‘Policija bi trebala djelovati bez straha i naklonosti’, kaže, ‘ali ja sam laka meta jer se ne slažem s njihovom LGBTQ agendom. I ja bih trebala biti zaštićena manjina, ali njih nije briga za kršćanske stavove. Na društvenim mrežama doživjela sam najokrutnije zlostavljanje zbog toga što sam katolkinja.’

Pružite podršku Caroline Farrow

Zahvaljujući CitizenGO, zajednici aktivnih građana koji žele štititi život, obitelj i temeljna ljudska prava diljem svijeta, Farrow je dobila najbolju pravnu pomoć te je ovih dana tužba protiv nje odbačena.

No, policija je poslala njezin dosje Državnom tužiteljstvu, koje će odlučiti hoće li pokrenuti kaznenu prijavu.

Ovdje možete poslati poruku podršku ovoj hrabroj majci i supruzi koja se bori za slobodu izražavanja vjerskih uvjerenja i slobodu govora.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.