Subota, 25 siječnja, 2025
12.7 C
Zagreb
Pratite nas:

Kanadska pokrajina protiv obaveznog nošenja visokih potpetica

Podijeli

Kanadska pokrajina zabranila je poslovnu politiku kojom se od žena zahtijevalo da na poslu nose visoke potpetice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vlasti Britanske Kolumbije smatraju da to pravilo diskriminira i nosi zdravstvene i sigurnosne probleme jer su visoke potpetice opasne. Ženama koje ih nose prijeti ozlijeđivanje zbog mogućnosti padanja, kao i oštećenja stopala, nogu i kralježnice. Obuća mora biti dizajnirana da radnici mogu raditi sigurno, smatraju vlasti, a prenosi u subotu BBC.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Najava ove odluke uslijedila je nakon što je lokalni političar iz Zelene stranke u ožujku predstavio odredbu kojom se u Britanskoj Kolumbiji želi zabraniti poslodavcima da uvode pravila o obući temeljena na rodu.

Čelnih Zelenih Andrew Weaver podnio je prijedlog zakona “dizajniran da spriječi poslodavce da postavljaju različita pravila o obući i drugim uvjetima temeljenim na rodu, rodnom izražavanju ili identitetu”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njegov je prijedlog pokrio sva radna mjesta, uključujući maloprodaju i korporacijske urede.

Premijerka Britanske Kolumbije Christy Clark je istaknula kako se na nekim radnim mjestima u toj pokrajini od žena nepravedno traži da nose visoke potpetice.

“Kao i većina Britanske Kolumbije, naša vlada smatra da je to pogrešno. Zato ćemo promijeniti ovu regulaciju kako bi zaustavili tu nesigurnu i diskriminatornu praksu”, rekla je Clark.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Novim zakonom se određuje da obuća na radnom mjestu mora biti “dizajnirana, izrađena i od materijala koji radniku omogućava da sigurno ispunjava svoj zadatak”, te da “poslodavci ne smiju zahtijevati nošenje obuće koja se protivi tim standardima”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/hina

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci