Subota, 26 travnja, 2025
12 C
Zagreb
Pratite nas:

Francuska najavila izgradnju izbjegličkog logora u Calaisu

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Francuski premijer Manuel Valls u ponedjeljak je najavom izgradnje izbjegličkog logora u Calaisu izazvao kritike oporbene desnice i krajnje desnice.

Valls je potvrdio taj plan za početak 2016. tijekom posjeta tom mjestu u pratnji prvog potpredsjednika Europske komisije Fransa Timmermansa.

Bruxelles će odobriti Parizu europsku pomoć od 5 milijuna eura za taj logor koji bi trebao primiti 1500 osoba, rekao je Timmermans.

Udruge za obranu izbjeglica zadovoljne su inicijativom koja je razljutila Marine Le Pen, šeficu eurofobne i protuimigracijske desnice koja je optužila premijera da “žrtvuje Calais dogmama Europske unije”.

“Manuel Valls je stao na stranu poplave migracije”, optužila je predsjednica Nacionalne fronte, koja u tome vidi “strašan znak popuštanja ilegalnim imigrantima”.

Eurozastupnica Rachida Dati, bivša ministrica pravosuđa bivšeg predsjednika Nicolasa Sarkozyja je optužila Vallsa da je suučesnik krijumčara ljudima.

Calais, od kuda tisuće stranaca pokušavaju stići do Velike Britanije, jedna je od točaka najvećeg migracijskog kretanja u Europi nakon Drugog svjetskog rata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h
Photo: fah

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci