Sjevernokorejski diplomat u veleposlanstvu u Londonu pobjegao je iz države, prenosi u utorak BBC.
On je ranije ovog mjeseca napustio ambasadu koja se nalazi u Ealingu u zapadnom Londonu, te je otišao u “treću državu”, izvještavaju mediji u Južnoj Koreji.
Diplomat je sa suprugom i djecom živio u Velikoj Britaniji proteklih deset godina, piše BBC.
Ni britansko ministarstvo vanjskih poslova, ni sjevernokorejsko veleposlanstvo nisu komentirali ovaj događaj.
“Dezerterstvo na tako visokoj razini, ako se potvrdi, biti će veoma sramotno za režim”, smatra John Nilsson-Wright, stručnjak za Aziju londonskog think tanka Chatham House.
“London je za Sjevernu Koreju oduvijek predstavljao važan diplomatski prioritet, ako uzmemo u obzir broj osoba koji su tamo zaposlene”, dodaje Nilsson-Wright.
“Obavještajne prednosti ovog dezerterstva će se za Veliku Britaniju i njezine saveznice vrlo vjerojatno pokazati vrijednima”, zaključuje.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.