Ohio je u utorak odbio legalizirati rekreativno korištenje marihuane i inicijativa je na referendumu u toj saveznoj američkoj državi srednjeg zapada izgubila u svih 88 državnih okruga, prenijeli su lokalni mediji.
Gotovo dvije trećine birača protivi se legalizaciji, prema prebrojanih 72 posto glasova, prenosi Columbus Dispatch.
“U vrijeme kad se previše obitelji raspada zbog zloupotrebe droge stanovnici Ohaja odbili su olakšati pristup drogama i umjesto toga odabrali put jačanja obitelji i zajednica”, kazao je guverner John Kasich koji se natječe za republikansku nominaciju za američke predsjedničke izbore.
Grupa ResponsibleOhio željela je referendumom legalizirati pravo svake osobe starije od 21 godinu da posjeduje 28 grama marihuane za osobnu upotrebu.
U SAD-u su do sada savezne države Kolorado, Washington, Oregon i Aljaska te glavni grad Washington DC donijeli zakone koji olakšavaju nabavku i posjedovanje marihuane.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.