Srijeda, 26 veljače, 2025
8.8 C
Zagreb
Pratite nas:

Pakistanska sigurnost ‘neraskidivo povezana’ s Afganistanom

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pakistanska vojska rekla je danas novom afganistanskom predsjedniku Ashrafu Ghaniju, koji boravi u posjetu Islamabadu kako bi obnovio narušene odnose između Afganistana i Pakistana, da je sigurnost dviju zemalja “neraskidivo povezana”.

Odnosi su narušeni zbog redovnih međusobnih optužbi o pružanju utočišta protuvladinim pobunjenicima koji prelaze propusnu granicu i vrše smrtonosne napade.

Ovo je Ganijev prvi državni posjet otkako je stupio na dužnost predsjednika.

General Asim Bajwa, čelnik ureda za odnose s javnošću pakistanske vojske, objavio je na Twitteru da se Ghanijev posjet održava u vrijeme pozitivnog ozračja te da je u središtu pogranična suradnja.

“Sigurnost, stabilnost je zajednički cilj. Naša sigurnost je neraskidivo povezana”, napisao je.

Glasnogovornica pakistanskog ministarstva vanjskih poslova Tasnim Aslam izjavila je da će Gani i pakistanski premijer Nawaz Sharif, koji je preuzeo dužnost prošle godine, razgovarati o nizu pitanja.

“Mir i stabilnost, sve što je povezano s bilateralnom suradnjom, politički angažman, ekonomska suradnja, program obuke – sve je na stolu”, kazala je

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h
Photo: fah

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci