Subota, 25 siječnja, 2025
12.7 C
Zagreb
Pratite nas:

Utjecajni The Atlantic uoči Velike Gospe napao tradicionalne katolike i krunicu usporedio s ‘jurišnom puškom’

Podijeli

Utjecajni mjesečnik The Atlantic u napadu na katolike je krunicu usporedio s jurišnom puškom AR-15. Riječ je o časopisu cijenjenom među globalistima, neokonzervativcima i neoliberalima koji je danas u vlasništvu nevladine organizacije Emerson Collective, a koju je osnovala Laurene Powell Jobs, udovica Stevea Jobsa. Za nju Breitbart navodi kako je svojim dobro razgranatim aktivizmom ispod radara javnosti postala novi “George Soros”, ljevice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Baš kao što je puška AR-15 postala svetinja za kršćanske nacionaliste općenito, krunica je dobila militarističko značenje za radikalno-tradicionalne (ili ‘rad trad’) katolike”, piše Daniel Panneton iz Toronta u članku za Atlantic pušten dan uoči katoličkog blagdana Velike Gospe.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Panneton u tekstu da su naoružani radikalni tradicionalisti “preuzeli duhovnu ideju da krunica može biti oružje u borbi protiv zla i pretvorili je u nešto opasno doslovno”. On se poziva na crkvenog povjesničara Massima Faggiolija koji konzervativne katoličke blogere opisuje kao katoličku cyber-milijiciju koja aktivno provodi kampanje protiv prihvaćanja LGBTQ skupine u Crkvu i za koje krunica kao oružje predstavlja društveno medijsku alat za širenje takvih poruka.

>Orban: ‘Europski narodi eksperimentiraju s bezbožnim svemirom, duginim obiteljima, migracijama i otvorenim društvima’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Ruski ideolog Dugin: “Ovo nije rat s Ukrajinom već globalizmom. Rusija odbacuje ‘veliko resetiranje’”

Panneton nadalje tvrdi da su “krajnje desničarske konstelacije nasilnih, rasističkih i homofobnih online miljea dobro dokumentirane kao put do radikalizacije i terorističkih napada u stvarnom svijetu.”

“Kultura milicije, fetišiziranje zapadne civilizacije i maskulinističke tjeskobe postali su glavni oslonci krajnje desnice u SAD-u – a katolici koji su se opredijelili za rad trad sada su se udomili u ovoj ekipi”, tvrdi Panneton.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jedna katolička internetska trgovina ide toliko daleko da prodaje “replike krunica izdanih američkim vojnicima tijekom Prvog svjetskog rata kao ‘borbene krunice'”, upozorava on, čemu se može dodati dopuštenje za “skriveno nošenje” kutija za pohranu “nalik limenki za streljivo.”

Krunica nije samo duhovno oružje, već ono koje dolazi s fizičkim streljivom

Čini se da je ovo opasno savezništvo između molitve i ratovanja prodrlo do najviših razina Crkve napda the Atlantic te piše da je 2016. “papinska švicarska garda prihvatila donaciju borbenih krunica”, a tijekom ceremonije u Vatikanu njihov zapovjednik opisao je dar kao “najmoćnije oružje koje postoji na tržištu.”

Među radikalno-tradicionalnim katoličkim muškarcima, tvrdi novinar, zabrinutost za muškost “poprima ekstremistički smjer, ukorijenjen u fantazijama o nasilnoj obrani obitelji i crkve od pljačkaša”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Panneton također bez dokaza tvrdi ovi katolici prihvaćaju “pravedno nasilje” protiv političkih neprijatelja koji smatraju demonskim ili sotonističkim, “bilo da je riječ sekularistima, progresivcima ili Židovima”.

“Kultura duhovnog ratovanja “bojnim perlama” dopušta radikalno-tradicionalnim katolicima da doslovno demoniziraju svoje političke protivnike i smatraju upotrebu oružane sile protiv njih svetom”, tvrdi Panneton. “Sakramentalna krunica nije samo duhovno oružje, već ono koje dolazi s fizičkim streljivom”, ocjenjuje Panneton, inače LGBT aktivist o čijoj se biografiji vrlo malo zna, iako piše za The Atlantic koji je nastao 1857. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci