Klimatsko ludilo: Njemačka izdvaja pravo bogatstvo za biciklističke staze u – Peruu!

njemačka
Foto: iStock by Getty images

Njemačka ima veliku odgovornost odgovoriti na globalne probleme, tvrde iz njemačke vlade. U Peruu u Južnoj Americi Njemačka je uložila značajna sredstva u izgradnju biciklističkih staza u svrhu borbe protiv klimatskih promjena. Oporbeni političari tvrde da je Njemačka do sada uložila oko 350 milijuna eura u izgradnju biciklističkih staza u Peruu, međutim savezna ministrica razvoja Svenja Schulze opovrgava te tvrdnje. Ona tvrdi da je uloženo znatno manje sredstava.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Goluža otkrio: Kilometar biciklističke staze u Zagrebu skuplji od kilometra autoceste?!

44 milijuna eura uložili u biciklističke staze zbog klimatskih promjena

U intervjuu za Zeit Online, ministrica socijaldemokrata (SPD) Svenja Schulze, priznala je da su Peruu poslana značajna sredstva za ove projekte. No ustvrdila je da je riječ o brojci od oko 44 milijuna eura i naglasio važnost kontinuiranog sudjelovanja Njemačke u takvim inicijativama.

“Njemačka je obećala subvenciju od 20 milijuna eura za biciklističke staze 2020. i dodatnu subvenciju od 24 milijuna eura 2022.”, rekao je Schulze za medije.

Inzistirala je na tome da se “ta sredstva vraćaju nama”, ali nije objasnila kako. Rekla je da korištenje novca njemačkih poreznih obveznika na biciklističkim stazama u Južnoj Americi pomaže u zaštiti klime. Riječ je o “zadatku za čovječanstvo” za koji većina Nijemaca očekuje da će njihova vlada voditi dalje, piše Remix News.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Prometni stručnjak Marušić analizirao katastrofalni prometni potez Tomaševića u Zagrebu: Neinteligentno, opasno!

Njemačka ima ulogu u rješavanju globalnih problema

”Većina ljudi u zemlji smatra kako Njemačka ima određenu odgovornost uključiti se u rješavanje globalnih problema. Bilo da se radi o klimatskoj politici ili borbi protiv gladi”, ustvrdila je ministrica.

Ministrica razvoja također je istaknula da pomoć drugim zemljama utječe na izgradnju odnosa koji potiču ekonomske migrante da izaberu Njemačku. ”Potrebna nam je suradnja s drugim zemljama, uključujući i siromašnije zemlje. Zato što se oslanjamo na sirovine iz tih zemalja. Sve više ovisimo o kvalificiranim radnicima iz takvih zemalja. I kako bismo mogli bolje reagirati na izbjeglička kretanja”, rekla je.

>Tomašević uveo novu prometnu regulaciju u centru Zagreba: Hoće li ona stvoriti dodatne gužve i stres za vozače?

Što Njemačka ustvari financira kad kaže da pomaže zemljama u razvoju?

Već godinama dodjeljuje se njemačka pomoć stranim zemljama, i to na vrlo upitan način. Primjerice eko-feminističkim razvojnim centrima u Južnoj Africi i projektu koji promiče pozitivnu muškost u Ruandi. Naglašavajući nedavne sukobe u potonjim zemljama, Schulze je rekla: “Ako se želite boriti protiv ovog nasilja, onda morate usvojiti drugačiji ideal muškosti.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Oporbeni političari, uključujući glavnog tajnika CSU-a Martina Hubera, istaknuli su i druge projekte koje su dobile njemačka sredstva. Tu spada financiranje “zelenih hladnjaka u Kolumbiji, javnog prijevoza u Latinskoj Americi, rodno osjetljiv razvoj sela u Bangladešu i zaštitu ruralne kulture u Kini .”

Ono što je Huber, međutim, propustio spomenuti jest da je financiranje svih ovih projekata potpisano prije 2021. pod prethodnom vlašću. Ministar razvoja u to vrijeme bio je nitko drugi nego dr. Gerd Müller — njegov stranački kolega.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.