Diskriminacija

Komentar čitatelja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Talijanska katolička škola ukinula božićnu misu zbog ‘diskriminacije drugih religija’

Timotej – 04.12.2015.

Riječ “Diskriminacija” i “pravo (na)” su riječi najčešće korištene u 21 stoljeću. Ako pretražite internet moći ćete prinaći čak 84.700 pojmova vezanih uz diskriminaciju u 21 stoljeću, dok taj pojam na drugim jezicima prelazi brojku od 390.000. Danas se skoro svi brane od neke diskriminacije i pozivaju na neka svoja prava. Kažem skoro jer očito kršćani nemogu imati prava i nemogu se braniti od bilo kakve diskriminacije, pa čak i da katoličkom svećeniku netko šalje prijetnje smrću (primjer: vlč. Damiru Stojiću prije godinu dana).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Katolici ne smiju braniti pravo na brak između muškarca i žene!
Katolici nesmiju braniti pravo na život od začeća!
Katolici nesmiju braniti svoja vjerska stajališta i uvjerenja!
Katolici nemaju pravo na slobodu izražavanja i mišljenja!

Papa Franjo ovih dana obraćajući se mladima u Njemačkoj rekao je da su kršćani u 21 stoljeću progonjeni više nego u prvim stoljećima Crkve, i to zato što nose križ i svjedoče Krista.

U jednoj talijanskog (ne katoličkoj) školi su ukinuli prebožićnu priredbu (zbog par božićnih pjesmica) jer tu školu od 150 učenika (148 kršćana) pohađa i dvoje muslimana (izvor: Corriere Canavese)
Ono što je meni u cijeloj toj priči najzanimljivije jest činjenica da to muslimani, a niti druge vjeroispovjesti uopće ne traže niti čak zahtjevaju, nego eto (“bogobojazni”) katolici se osjećaju pozvanima braniti tuđu vjeru i uvjerenja ukidajući kršanske simbole, pjesme i tradiciju jer ne žele istima povrijediti tuđe osjećaje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.