Ministarstvo razumije zabrinutost radnika Petrokemije, a postupak HPB ih čudi

Nakon što je Hrvatska poštanska banka (HPB) u petak blokirala račune kutinske Petrokemije, Ministarstvo gospodarstva u subotu je izrazilo razumijevanje zabrinutošću zaposlenika, a neshvatljivim su ocijenili postupak HPB-a u trenutku kada Vlada provodi proces restrukturiranja i privatizacije te ulaže napore kako bi sačuvala proizvodnju i radna mjesta u toj tvrtki.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zašto Ministarstvo gospodarstva postupak HPB-a  smatra neshvatljivim?:

“Potpuno je razumljiva zabrinutost zaposlenika Petrokemije zbog neshvatljivog postupka Uprave Hrvatske poštanske banke. Takav postupak čudi još više jer se događa u trenutku kada Vlada provodi proces restrukturiranja i privatizacije strateški važne Petrokemije i ulaže velike napore kako bi sačuvala proizvodnju i radna mjesta”, stoji u izjavi Ministarstva gospodarstva.

Iz Stožera za obranu kutinske Petrokemije u petak navečer su upozorili da je HPB oko 14 sati blokirala račune Petrokemije, što smatraju besmislenim i nepotrebnim, te su u tom smislu uputili i dopis predsjednicima Sabora i Vlade, predsjednici Republike, mjerodavnim ministarstvima i drugim tijelima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Petrokemija ne uspijeva uspostaviti dijalog s HPB-om

“Uprava i Nadzorni odbor Petrokemije već mjesecima ne uspijevaju uspostaviti bilo kakav dijalog s predsjednikom Uprave HPB-a, koji odbija svaki razgovor o mirnom i normalnom rješavanju duga, koji ne osporavamo i za koji su bila ponuđena različita rješenja. Svi prijedlozi bili su odbijeni od HPB-a”, priopćio je Stožer.

Zahtijevaju da se blokada računa ukine već ponedjeljak, 9. ožujka, radi nastavka redovne proizvodnje i opskrbe tržišta. Ako taj zahtjev ne bude ispunjen, najavljuju da će radnici Petrokemije, svjesni svih mogućih posljedica, u potpunosti spriječiti isporuku mineralnih gnojiva hrvatskoj poljoprivredi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.