Nedjelja, 23 veljače, 2025
3.3 C
Zagreb
Pratite nas:

Otvorena izložba „DESIGN = AUSTRIA: PRINTS + PRODUCTS“

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Izložba „DESIGN = AUSTRIA: PRINTS + PRODUCTS“ svečano je otvorena 16. rujna u izložbenom prostoru Odjela za dizajn Sektora za industriju HGK. Izložbom se predstavlja suvremeni dizajn Austrije u selekciji i organizaciji Centra znanja i interesne organizacije designaustria. Izložba je koncipirana kao pregled najboljih austrijskih dizajnerskih rješenja u protekle dvije godine nagrađenih Austrijskom nacionalnom nagradom za dizajn 2013. godine, koju dodjeljuje Ministarstvo gospodarstva Austrije već dugi niz godina, a priznanje je odličnom dizajnu.

Pomoćnik direktorice Sektora za industriju HGK Augustin Torbarina naglasio je kako je izložba rezultat dobre suradnje Odjela za dizajn Sektora za industriju HGK s interesnom organizacijom designaustria te predstavlja originalna, kreativna rješenja austrijskih dizajnera nadopunjena izborom inovativnih rješenja proizvoda. Svi nagrađeni radovi predstavljeni na izložbi potvrda su da je dizajn prepoznat kao nezaobilazan dio svake poslovne aktivnosti.

Iz Odjela za vanjsku trgovinu austrijskog Veleposlanstva u RH dr. Irene Lack-Hagender naglasila je kako je austrijski dizajn važan faktor gospodarskog rasta Austrije. Statistički podaci govore tome u prilog jer tvrtke koje su angažirale profesionalne dizajnere radi stvaranja inovativnih dizajnerskih proizvoda postižu značajne poslovne rezultate, kazala je Lack-Hagender.

Svi predstavljeni proizvodi na izložbi nagrađeni su radovi nagradama za odlični produkt i grafički dizajn, naglasio je profesor Severin Filek, dodavši kako su na izložbi predstavljeni i radovi dizajnera hrvatskog podrijetla koji rade u Austriji. Filek je istaknuo značaj suradnje hrvatskih i austrijskih dizajnera te međusobne komunikacije kao važan element u procesu stvaranja dizajna. Kustos izložbe je Thomas Hamann, priznati scenograf, kustos i ilustrator koji živi i radi u Beču te aktivno surađuje s interesnom organizacijom designaustria.

Trodijelna izložba prikazuje različite aspekte austrijskog dizajna od produkt dizajna, industrijskog dizajna, dizajna robe široke potrošnje, dizajna arhitekture, konceptualnog dizajna, grafičkog dizajna, dizajna komunikacija, krajobraznog dizajna, sve do izuzetnih primjera komunikacijskog dizajna.

Izložba se može razgledati u izložbenom prostoru Odjela za dizajn HGK, Draškovićeva 45, Zagreb, do 7. listopada – ponedjeljkom, utorkom, srijedom i petkom od 10 do 16 sati te četvrtkom od 10 do 18 sati, a popis izlagača možete pronaći na linku .

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr
Photo: HGK

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci