Danas je opet suđenje prof. Mihajloviću, ravnatelju koji je zbog plakata podrške hrvatskim generalima ostao bez posla

Foto: Snimka zaslona; fotomontaža: Narod.hr

Danas se na zagrebačkom Općinskom sudu u Vukovarskoj ulici u 14 sati nastavlja nepravedna sudska trakavica bivšem ravnatelju Osnovne škole Petar Zrinski u Zagrebu profesoru Krešimiru Mihajloviću.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

 

Kada se hoćete nekog čovjeka riješiti, onda postoje, vojnički rečeno, razni načini kako ga možete likvidirati. Oni su izabrali jedan njima jako prihvatljiv način, a to je: pričekali su trenutak mog reizbora i onda su napravili što su napravili. Na toj sjednici školskog odbora jedan od kolega, inače vijećnik SDP-a, meni postavlja pitanje jesam li ja ustaša i cijela tema se počinje voditi oko toga.“, kazao je ljetos za Narod.hr prof. Krešimir Mihajlović.

> Ravnatelj škole koji je 2011. dobio otkaz zbog slike Gotovine i Markača za Narod.hr: ‘Izgubio sam vjeru u hrvatsko pravosuđe’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U ovom nepravednom postupku već je postalo uobičajeno da se ročišta u predmetu protiv tuženog prof. Krešimira Mihajlovića održavaju gotovo redovito petkom, kad mediji i javnost nemaju mogućnost neometanog pristupa u Sud, jedino uz posebnu pisanu najavu i ishođenje odobrenja.

Postupak traje već desetak godina, ubrzo nakon što se tuženi ravnatelj usudio dati simboličnu podršku, u projektu s učenicima i kolegama, tada zatočenicima Haškog suda – generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, a svojim đacima ukazati na nepravdu pod kojom su se našli slavni hrvatski generali. Igrom “slučaja” u tu školu išla su i djeca tadašnjeg SDP-ovog premijera Zorana Milanovića.

“Jednostavno smo na jedan fin i profinjen način učili djecu o vrijednostima obrambenog Domovinskog rata i poticali ljubav prema Hrvatskoj. I to je nekim mojim kolegama smetalo.“, podsjetio je Mihajlović.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ravnatelj uskoro nakon toga dobiva otkaz, ministarstvo SDP-ovog Željka Jovanovića nije vodilo računa da tako šesteročlanoj obitelji prof. Mihajlovića ugrožava životnu egzistenciju.

Suprotno propisima, prof. Mihajloviću tada nije uručen otkaz ugovora niti je dobio otpremninu na koju je imao pravo. Ostao je bez posla i bez mogućnosti da se prijavi na Zavod za zapošljavanje.

Tek kasnije, već nakon što su generali Gotovina i Markač bili oslobođeni, Gradski je ured Mihajloviću uručio potrebnu dokumentaciju te se on uspio ponovno zaposliti u drugoj školi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Ja sam se, uglavnom, našao na udaru sa svih strana. Prije toga sam operirao tumor, otac sam četvero djece, moraš preživljavati…“, kazao je Mihajlović za Narod.hr.

Čitav slučaj završio je na Ustavnom sudu, gdje se njegova odvjetnica pozvala na odluku Europskog suda, prema kojemu, kada jednom sudska odluka postane pravomoćna, više ne može biti poništena. No, sutkinja Ustavnog suda koje vodila ovaj predmet, SDP-ova Ingrid Antićević Marinović, odbila je žalbu.

„Izgubio sam sve vjere u hrvatsko sudstvo. Moja odvjetnica nije mogla dobiti ni uvid u spis da se vidi temeljem čega je donesena odluka o odbijanju naše žalbe.“, kazao je Mihajlović koji najavljuje da će spor nastaviti pred Europskim sudom za ljudska prava.

Istovremeno, škola je pokrenula tužbu protiv Mihajlovića u kojoj potražuje od njega novac koji je primio prije nego što je presuda Županijskog suda, koja je išla njemu u korist, poništena.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prof. Mihajlović je i hrvatski branitelj, ranjavan u Domovinskom ratu. Pogledajte njegovo gostovanje na Laudato TV na obljetnicu oslobodilačke vojno redarstvene operacije Oluja:

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.