Zastupnik Mosta Nikola Grmoja na konferenciji za novinare u Saboru iznio je dokument Ministarstva financija iz 1991. kojim želi dokazati da je Vladimir Šeks za nepravilnosti u Agrokoru znao još prije 26 godina, javlja HRT.
“Dokumenti dokazuju odgovornost visokih dužnosnika Vlade RH iz 90-tih godina koji su povezani sa sadašnjom Vladom Andreja Plenkovića”, rekao je u četvrtak Grmoja.
Danas je izišao s tom dokumentacijom kako bi dao na važnosti saborskom istražnom povjerenstvu za agrokor. Ozbiljno sam se pripremio za današnju sjednicu.
Izrazio je sumnju da će se pojaviti Ante Todorić, zanimljiv će mu biti svjedok i Stjepan Mesić.
“Dokument kojeg imam dokazuje da su svi sve znali i to još 90-ih. Radi se o izvješću službene institucije, financijske policije Ministarstva financija od 15. ožujka 1994. To izvješće je dostavljeno tadašnjem potpredsjedniku Vlade za unutarnje poslove Vladimiru Šeksu”, kazao je Grmoja.
Grmoja je na konferenciji predočio izviješće Financijske policije koja je u Agrokoru provela izvide 1993. Tada su utvrdili da je Agrokor d.d. temeljem odluke kreditnog odjela ZABA-e sklopio s bankom ugovore o kreditu, tri kredita od 240 milijuna dinara 1991. godine, 644 milijuna hrvatskih dinara 1991. i 380 milijuna dinara. Ukupno 1,260 mlrd. hrvatskih dinara. Iznos kredita od 240 milijuna prema ugovoru od 10. listopada 1991. ZABA je doznačila na račun – četiri dana prije nego li je kreditni odbor odobrio isplatu tih sredstva. Grmoja tvrdi da je HNB za to znao.
Nikola Grmoja kazao je kako odgovornost za Agrokor ima i SDP.
“Ono što je radio Slavko Linić je možda najviše pogodovalo Agrokoru”, upozorio je Grmoja.
Grmoja je poručio kako će predložiti da se Šeks pozove pred povjerenstvo za Agrokor.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/hrt
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.