Jusko: Projekt Pelješkog mosta uvažio sve zahtjeve BiH

Pelješki most
Pelješki most Dubrovnik, 24.9.2015. - Voditelj izrade Studije utjecaja na okoliš mosta kopno – Pelješac Stjepan Kralj rekao je u èetvrtak u Dubrovniku kako je u njoj glavni zakljuèak da je takav zahvat prihvatljiv za prostor i okoliš te kako nema bitnih utjecaja zbog kojih realizacija Pelješkoga mosta ne bi bila moguæa. foto HINA / Nikša MILETIÆ / mm

Hrvatska je Bosni i Hercegovini dostavila svu dokumentaciju o gradnji Pelješkog mosta i iz nje proistječe kako su uvaženi svi zahtjevi BiH za nesmetan pristup otvorenome moru, izjavio je bosanskohercegovački ministar prometa i komunikacija Ismir Jusko dodajući kako će konačnu suglasnost na dostavljenu projektnu dokumentaciju ipak morati dati parlament i Vijeće ministara BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Prema onome što sam vidio na fotografijama ne postoji niti jedan brod koji je do sada ušao u Jadran, a da ne može proći ispod (Pelješkog) mosta, od najvećih transportnih, tankera, jedrenjaka pa do kruzera”, izjavio je Jusko kako ga u petak citira “Dnevni avaz”.

Dokumentaciju o Pelješkom mostu uručili su članovi hrvatskog izaslanstva, koje je predvodio ministar Oleg Butković, tijekom prošlotjednog sastanka predstavnika dvije države u Neumu. Ministarstvo prometa i komunikacija BiH tu je dokumentaciju tražilo nakon najave Hrvatske da će gradnja mosta početi naredne godine.

Jusko je pojasnio kako je iz dokumentacije razvidno da je uvažen zahtjev BiH da visina mosta s 48 bude povećana na 55 metara. BiH je također tražila da najmanji razmak između središnjih stupova mosta bude 200 metara, a on je sada povećan na 285 metara.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jusko je podsjetio kako su predstavnici BiH još od 2006. godine uključeni u planiranje gradnje mosta te da su i stručnjaci dali ‘zeleno svjetlo’ pa njemu preostaje samo konačni projekt proslijediti nadležnim tijelima vlasti na konačnu potvrdu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.