Srpska samostalna demokratska stranka Milorada Pupovca predala je svoju listu kandidata za europski parlament, a sam je Pupovac, koalicijski partner Andreja Plenkovića, ustvrdio da bi osvajanje mandata bilo veliko postignuće ne samo za Srbe u Hrvatskoj već i za Srbe na području bivše Jugoslavije. Pupovac je govoreći o kandidatima na listi SDSS-a predstavio kandidata prof. dr. sc. Dejana Jovića za kojega je istaknuo da će braniti interese Srba u regiji – što je komentirao ugledni odvjetnik Luka Mišetić na svom Twitter-profilu.
‘Kaže Pupovac da će Dejan Jović, kao hrvatski europarlamentarac, zastupati i interese Srba u Srbiji, BiH, i “regiji”. I nitko se ne buni. Ali kada hrvatski europarlamentarci brane interese Hrvata u BiH, onda ih se optužuje za “miješanje u unutarnje stvari BiH”‘, napisao je Mišetić.
Kaze Pupovac da ce @dejanfpzg, kao hrvatski europarlamentarac, zastupati i interese Srba u Srbiji, BiH, i “regiji.” I nitko se ne buni. Ali kada hrvatski europarlamentarci brane interese Hrvata u BiH, onda ih se optuzuje za “mijesanje u unutarnje stvari BiH.” pic.twitter.com/FTJni95u9h
— Luka Misetic (@MiseticLaw) April 9, 2019
Tko je prof. dr. sc. Dejan Jović?
Podsjetimo, prof. dr. sc. Dejan Jović danas radi na Fakultetu političkih znanosti, te predaje predmete poput Uvod u međunarodne studije, Analiza vanjskih politika i na poslijediplomskom studiju predmet Hrvatska vanjska politika. Stipendije i potpore primao je od Britanske Akademije, Fondacije Carnegie, Umjetničkog i humanističkog vijeća te Otvorenog društva Georgea Sorosa.
Konzultant je Ekonomsko-obavještajne jedinice (Economist Intelligence Unit). Njegovo znanje koristilo je nekoliko britanskih konzultantskih firmi, a povremeno i ministarstvo vanjskih poslova i Commonwealtha vlade Ujedinjenog Kraljevstva, navodi se u njegovoj biografiji.
Također je urednik časopisa Političkih misli koji je objavio rad o konzervativno-političkim pokretima u Hrvatskoj, a koji je sadržavao lažne informacije o udruzi “U ime obitelji” te je član Hrvatskog politološkog društva.
Prof. dr. sc. Jović lani je sudjelovao na sastanku predsjednice Kolinde-Grabar Kitarović i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića tokom njegovog službenog posjeta Hrvatskoj. Na sastanku je sudjelovao u svojstvu predsjednika Savjeta Političke akademije Srpskog narodnog vijeća, kao delegat petnaestoro srpskih prolaznika te akademije.
Bivši predsjednik Republike Hrvatske uručio mu je otkaz 2014. godine kada je u svom časopisu Politička misao objavio osobni komentar povodom škotskog referenduma o neovisnosti u kojem je zaključio kako je hrvatski referendum 1991. godine bio “vrlo ne liberalan” i da nije bio održan u slobodnim i poštenim okolnostima.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasa