Otac dječaka s leukemijom: ‘Nakon 86 dana u boravka u bolnici, tu sam dobio koronu i onda su nas optužili za širenje bolesti’

Foto: Getty Images

Otac dječaka oboljelog od leukemije koji je sa sinom boravio na odjelu hematologije KBC-a Split doživio je iznimno neugodno iskustvo kada su ga, nakon 86 dana boravka u bolnici tijekom kojeg nije izlazio van, utvrdivši da je pozitivan na koronavirus, optužili za proširivanje tog virusa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ja sam s mojim sinom koji se liječi od leukemije u bolnici bio 86 dana, a jučer (28.8.) smo trebali izaći jer mu je gotov I. protokol liječenja pa smo slobodni do 9.9. Ja sam s njim bio cijelo vrijeme u bolnici na odjelu dječje hematoonkologije u KBC Split, znači nismo smjeli izlaziti upravo radi korone.” – rekao je za Narod.hr Josip Gunjača, otac dječaka, te nastavio:

“U četvrtak (27.8.) ujutro ja sam dobio temperaturu i tamo je nastala panika jer odmah se sumnjalo na covid.”

“Testirali su nas i nalaz je tobože bio gotov oko podneva, a liječnici su mi najprije kazali da je negativan. Pao mi je kamen sa srca, ali kasnije su opet došli u našu sobu, onako u “skafanderima” i kazali kako je došlo do pogreške jer su pogledali nalaz od početka lipnja kad smo ulazili u KBC Split, a da je pravi nalaz – pozitivan!”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

I njegov i sinovljev test bio je pozitivan, nakon čega su ih prebacili na Infektologiju.

“Mene i mog sina su se tako olako riješili jer pošto mu je gotov I. protokol na brzinu su mu napisali otpusno pismo i poslali nas u bolnicu Križine na zaraznu, a tamo nisu uvjeti za dijete, niti ima dovoljno osoblja da bi se brinuli o onkološki bolesnom djetetu” – priča nam g. Gunjača.

“Da ne duljim, ja taj virus sigurno nisam donio u bolnicu jer u bolnicu smo ušli 3.6. i tada smo bili testirani na covid – oboje smo bili negativni. Isto tako ima još oboljelih tamo, ali ne želim o njima pričati niti ih izlagati medijima.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

G. Gunjača nastavlja:

“Činjenica je da se od osoblja nitko ne testira i mogao je bilo tko donijeti virus, a taj odjel je među najosjetljivijima jer se tu liječe teško bolesna djeca. Što se tiče djece i roditelja, svi se moraju testirati da bi ušli u bolnicu na liječenje. Ovako tretiranje osoblja je krajnje neozbiljno i neprofesionalno, što je odgovornost i države, Ministarstva zdravstva – trebali bi osigurati osoblju da se testira: da su se testirali, ne bi došlo do svega ovoga.” – ističe.

“Jučer sam pričao s doktoricom preko telefona, imaju toliko obraza da mi kažu da smo krivi za proširenje virusa, da smo se međusobno družili i tako. Ali mi virus sigurno nismo donijeli. Mislim da je sramota je na koji način nas tretiraju.” – kaže nam i dodaje:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Mi svi roditelji koji smo u bolnici znali smo da ne smijemo ulaziti jedni drugima u sobe i to nitko od nas nije radio, to vam mogu garantirati. Jedino što imamo je druženje popodne – ali sve je na odjelu i nikamo ne izlazimo. A u bolnicu ne možemo ući ako nismo testirani. Istovremeno, osoblje se ne testira. Po meni je to problem i to se nije smjelo dogoditi na dječjem hematoonkološkom odjelu.”

I otac i sin trenutno se nalaze doma u samoizolaciji. Kako nam je otac rekao u razgovoru, izašli su iz infektivne bolnice na vlastitu odgovornost.

“Sin mi nema nekih simptoma, ja se isto osjećam dobro, sada nemam ni temperaturu. Tako da nema smisla da budemo tamo u zaraznom odjelu, gdje su svi stariji i teško bolesni ljudi, pa sam izašao na vlastitu odgovornost. Ako meni ili sinu bude gore, ponovno ću se javiti u bolnicu, ali zasad smo dobro.” – poručio nam je ovaj otac te zaključuje kako se nije smjelo dogoditi da koronavirus dođe na dječji hemotoonkološki odjel.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.