Četvrtak, 15 svibnja, 2025
22.2 C
Zagreb
Pratite nas:

Penković: ‘Oni koji su glasovali za Škoru, glasovat će za Grabar-Kitarović’

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Premijer Andrej Plenković komentirao je rezultate prvog kruga predsjedničkih izbora, u koji idu Zoran Milanović i aktualna predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović.

“Čestitam svim sugrađanima koji su sudjelovali u prvom krugu predsjedničkih izbora. Izlaznost je pokazatelj interesa građana da odlučuju u kojem će smjeru Hrvatska ići. Čestitam svim kandidatima, posebno našoj kandidatkinji na plasmanu u drugi krug. U sljedećih 15 dana važno je da temeljito svi hrvatski građani vide koja je to politika koju želimo za Hrvatsku u sljedećih pet godina”, rekao je Plenković, izrazivši uvjerenje u pobjedu Kolinde Grabar-Kitarović u drugom krugu.

“Nije iznenađujuć ovakav ishod izbora, dio birača na desnici se podijelio između Grabar-Kitarović i Škore, to je taj rezultat, stoga je puno veći rezultat imao Milanović”, rekao je Plenković.

Upitan hoće li se birači Miroslava Škore u drugom krugu okrenuti Milanoviću, Plenković je rekao: “Ne djeluju mi oni baš da su za lijevu opciju.”

“Očekujem razborit i razuman izbor, a to je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović”, rekao je Plenković za N1.

Novinari su premijera pitali što će biti s članovima HDZ-a koji su glasali za Škoru. “Glasat će za Kolindu Grabar-Kitarović”, kratko je odgovorio.

Kazao je da je siguran da je velika većina Škorinih glasača zapravo ljudi koji će glasati za Grabar-Kitarović.

Što se tiče “otrovnih strelica” koje mu je Škoro upućivao tijekom predizborne kampanje, Plenković je rekao da je iznenađen koliko ga je puta spomenuo. “Zadnji put smo bili zajedno 2000. godine u kampanji Mate Granića”, rekao je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/N1

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Prva Pričest i Krizma

Roditelji su prvi navjestitelji vjere svoje djece i to ne samo riječima nego prvenstveno svojim primjerom

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci