Pretežno oblačno s kišom, pljuskovima i grmljavinom, te još malo hladnije. Oborina u prvom dijelu dana može biti i obilnija. Poslijepodne i osobito navečer postupno smirivanje sa zapada, a kiša će se najdulje zadržati u Dalmaciji, navodi Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ) u vremenskoj prognozi za Hrvatsku za nedjelju.
Zapuhat će umjeren sjeverni i sjeveroistočni vjetar, na sjevernom i srednjem Jadranu umjerena i jaka bura, a na južnom još jugo.
Najviša dnevna temperatura zraka od 10 do 15, na Jadranu između 17 i 20 Celzijevih stupnjeva.
HAK: Kolnici mokri, magla u Gorskom kotaru
Mokri i skliski kolnici su u nedjelju u većem djelu Hrvatske. Magla mjestimice smanjuje vidljvost u Gorskom kotaru, a ima je i na autocesti A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Bosiljevo 2 i Kikovica, dok jak vjetar usporava promet na dionici Kikovica-Tunel Tuhobić, izvješćuje Hrvatski autoklub (HAK).
Na autocesti A1 kroz tunele Mala Kapela i Sveti Rok te na autocesti A6 Rijeka-Zagreb kroz tunel Veliki Gložac vozi se jednom tunelskom cijevi, dvosmjerno.
Na autocesti A6 Rijeka-Zagreb zbog radova kroz tunel Vršek u smjeru Rijeke, vozi se jednim trakom usporeno.
Na Jadranskoj magistrali (DC8) u mjestu Mlini, zbog oštećenja poklopca šahta, vozi se naizmjence, uz regulaciju prometa semaforima.
Zbog radova je zatvorena brza cesta DC10 od čvora Dubrava do spoja s državnom i županijskom cestom u Cugovcu (DC28-ŽC3052). Obilazak je kroz Vrbovec (do 31. svibnja 2016. god).
Do 16. svibnja u 16 sati zbog radova na Jadranskoj magistrali (DC8) u Turnju vozi se uz privremenu regulaciju prometa semaforima.
Trajekti i katamarani plove prema redu plovidbe.
Izvor: narod.hr/h
Photo: Thinkstock
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.