Oporezivanje građana od strane države jest prisilno posezanje za imovinom građana koje ima svoje opravdanje u zajedničkom dobru, a zajedničko dobro je plod implicitnog sporazuma građana da dio svoje imovine ulože u osiguranje ponude dobara koje slobodno tržište nije u mogućnosti osigurati, piše zdravstveniodgoj.com.
U slučaju oporezivanja da bi se pružale beneficije braku kao zajednici žene i muškarca zajedničko dobro je prokreacija bez čega društvo ne može opstati ni u kom slučaju. A prema posljednjim podacima, to zajedničko dobro u Hrvatskoj je vrlo, vrlo ugroženo jer je demografska slika Hrvatske potpuno crna. Osim toga, brak su kao zajednicu žene i muškarca na narodnom ustavotvornom referendumu 1. prosinca građani RH i eksplicitno potvrdili kao zajedničko dobro, ne želeći da se definicija i sadržaj braka mijenjaju.
Unatoč tome, donesen je Zakon o životnom partnerstvu osoba istog spola kao pljuska hrvatskom narodu jer se usudio remetiti planove Kukuriku koalicije koja se spremala ozakoniti istospolni „brak“ do isteka svog mandata. Tim su zakonom istospolne zajednice posve izjednačene u pravima i statusu s bračnim zajednicama, pa čak u nekim aspektima i privilegirane u odnosu na bračne partnere.
Međutim, pošto istospolne zajednice ne predstavljaju nikakvo zajedničko dobro za hrvatsko društvo, ovaj zakon nije samo bezobrazno izigravanje volje hrvatskog elektorata već i otimanje imovine građana na prijevaru za pogodovanje nečemu oko čega ne postoji društveni konsenzus. Suprotno od konsenzusa, većina hrvatskih građana pokazala je da ne odobrava takve zajednice i sada se zbog bezobzirnih postupaka vlade našla u nemogućem položaju: s jedne strane je prisiljena svojim porezima financirati takve zajednice, a s druge strane je pod prijetnjom tužbi prisiljena odobravati i sudjelovati u nečemu što se kosi sa svjetonazorom većine.