Hrvatska bira lokalnu vlast, a pravo odlučivanja – tko će u iduće četiri godine voditi njihove općine, gradove i županije te tko će biti u predstavničkoj vlasti – imalo je tri milijuna 660 tisuća birača.
U Gradu Zagrebu za Gradsku skupštinu stanje je slično kao i u utrci za gradonačelnika pa tako prema do sada obrađenih 17% glasova Možemo ima 39%, 365 Stranka rada i solidarnosti 11.9%, HDZ 11.6%, a Domovinski pokret 10.9% podrške birača.
SDP je na petom mjestu sa samo 8.7% podrške, a prag trenutno još prolazi Most s 5.8% posto. Inače, za ulazak u Gradsku skupštinu Grada Zagreba natječu se čak 22 liste, a samo ih je osam trenutno osvojilo više 1% podrške birača. Zanimljivo je da se među njima nalaze i dvije stranke na lijevom spektru koje su prisutne u Hrvatskom saboru.
>Hasanbegović: ‘Oko Tomaševićeve platforme okupilo se sve što je do tada predstavljalo ljevicu’
Ekstremno lijeva neomarksistička Radnička fronta koja se razišla s ekstremno lijevom “zelenom” platformom Možemo tako prema trenutnim rezultatima osvaja 0.32% posto glasova birača. U još goroj poziciji je HNS, koji je u prošlom sazivu parlamenta bio HDZ-ov strateški koalicijski partner i kontrolirao iznimno važno Ministarstvo obrazovanja.
HNS je tako na 20 mjestu od 22 liste te ima 0.15% glasova. Na zadnjem mjestu nalaze se Reformisti Radimira Čačića s 0.14% posto podrške birača, dok je stranka Centar Dalije Orešković prikupila 0.96 posto glasova baš kao i koalicija Hrvatski suverenisti, HKS, Hrast, NHR, HSP i GO.
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.