Tlo u Zagrebu nakon nedjeljnog jakog potresa i dalje podrhtava. Sinoć su Zagrepčane uznemirila još dva potresa, od kojih je jači bio 3,2 prema Richteru. Do sada je predano 17.000 zahtjeva za utvrđivanje štete.
“Ima dva-tri nezgodna mjesta koja će trebati sanirati. Nismo još obradili sve zahtjeve, ali ja sam osobno vidio dva-tri oštećena mjesta”, rekao je za HRT Josip Atalić, izvanredni profesor na Građevinskom fakultetu u Zagrebu.
Pročulo se i da su se pojavili pojedinci koji love u mutnom pa su pokušali naplatiti preglede. Struka upozorava – svi su statičari volonteri.
“Članovi Komore na teren izlaze besplatno i organizirano preko Ureda za upravljanje hitnim situacijama i obvezno imaju traku s oznakom civilne zaštite. Komora najstrože osuđuje postupke pojedinaca koji su pokušali naplatiti procjene i poziva građane Zagreba da Komori, ako imaju, dostave podatke o identitetu takvih pojedinaca”, stoji u jučerašnjem priopćenju za medije Hrvatske komore inženjera građevinarstva.
Većina građana kojima je u razornom potresu uništena imovina još kao kroz maglu utvrđuje štetu, a neki su se morali i iseliti iz svojih domova. Njih 270 je smješteno u Studentski dom Cvjetno naselje.
“Ima građana koji dođu mimo kriznog stožera. Bilo bi dobro da se čim dođu jave na recepciju studentskog naselja jer MUP provjerava u smislu da među našim građanima netko nije u tretmanu samoizolacije, potpišu izjavu i idu u svoje sobe, rekao je Mirko Bošnjak”, sanacijski upravitelj Studentskog centra.
Izvor: narod.hr/HRT
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.