Site icon narod.hr

Tko su članovi NCVVO-a koje je Plenković imenovao na zatvorenoj sjednici?

Foto:fah

Vlada je u četvrtak u večernjim satima priopćila kako je na zatvorenom dijelu sjednice, zbog isteka mandata, razriješila dosadašnjeg predsjednika Upravnog vijeća Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja Petra Bezinovića, te na to mjesto imenovala Josipa Faričića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osim novog predsjednika Upravnog vijeća Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja Vlada je  imenovala i članove istoga:

> Pogledajte koga je Plenković imenovao u Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja

Donosimo kratke životopise:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prof. dr. sc. Josip Faričić rođen u 16. lipnja 1976.; diplomirao na Filozofskom fakultetu u Zadru (dodiplomski studij geografije i povijesti; 1994.-1998.); magisterij znanosti stiče  1999.-2003. na PMF-u u Zagrebu; na Prirodoslovno-matematički akultet u Zagrebu doktorat izvan doktorskog studija 2003.-2006.; na Hrvatskom vojnom učilištu 1999.-2000. stiče zvanje pričuvnog natporučnika. Na Filozofskom fakultetu u Zadru od 2015. redoviti profesor na Odsijeku za geografiju.

Doc. dr. sc. Mirko Ruščić, pročelnik je na odjelu za biologiju Prirodoslovno-matematičkog fakulteta – Sveučilišta u Splitu.

Tihomir Tomčić, rođen 29. srpnja 1962.; diplomirao na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu 1986.; 6 godina radio u poduzećima Rade Končar i Prvomajska Zagreb do otvaranja stečajnog postupka; od 1992. radi u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića, prve 3 godine kao nastavnik, od 1995. kao ravnatelja; 1999. odlikovan Redom Danice Hrvatske s likom Antuna Radića za zasluge u prosvjeti; 2003. priznanje Ministrova priznanje za postignute rezultate; sudjelovao u izradi Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije u svojstvu člana tematske radne skupine za strukovno obrazovanje; imenovan je za člana Posebnog stručnog povjerenstva za provedbu Strategije obrazovanja; član je Povjerenstva za izradu Programa razvoja sustava strukovnog obrazovanja u RH; član je Radne skupine za izradu Nacionalnog kurikula za strukovno obrazovanje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Član NCVVO-a objavio ‘nadogradnju’ životnog partnerstva u ‘brak’

Mr. sc. Ninoslav Šćukanec, rođen 14. rujna 1972. Magistar znanosti međunarodnih odnosa, profesor filozofije i talijanskog jezika i književnosti.
Radno iskustvo: 2005.- danas – izvršni je direktor i osnivač udruge, pod nazivom ‘Institut za razvoj obrazovanja’ u Zagrebu (IRO); 2015.-danas član Nacionalne skupine za unapređivanje socijalne dimenzije visokog obrazovanja pri Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta RH; 2014. -danas član Nacionalnog vijeća za razvoj ljudskih potencijala pri MZOS; 2013. – danas član Upravnog vijeća Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja (honorarna aktivnost); 2010. – danas pridruženi je član Akreditacijskog savjeta Agencije za znanost i visoko obrazovanje; 2009. -danas član upravnog odbora i osnivač Hrvatsko američke zaklada za obrazovanje i izobrazbu; 1999. -.2005. direktor i osnivač Studentskog informacijskog centra koji 2005., službeno mijenja ime u “Institut za razvoj obrazovanja”. Ta je udruga građana utemeljena 1999. kao nevladina udruga koja se bavi visokim obrazovanjem. Od 1998.-1999. mr. sc. Šćukanec bio je koordinator programa visokog obrazovanja Instituta Otvoreno društvo Hrvatska. ‘Institut Otvoreno društvo Hrvatska’, dio je mreže Otvorenog društva što ju je utemeljio američko-mađarski milijarder George Soros.

> Dr. sc. Željko Jozić: Dragana Jeckov u Saboru nije govorila hrvatskim standardnim jezikom

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dr. sc. Željko Jozić, rođen 1970.; 1990. – 1995. studij kroatistike na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu;1992. – 1993. studij latinskoga jezika; 1996. diplomirao studij kroatistike na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu: Zrcaljenje slavonskoga dijalekta u proznim djelima Ive Kozarca; 2001. magistarski rad na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu: Fonologija govorâ brodskoga Posavlja; 2005. doktorska disertacija na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu: Morfološko-naglasna poredbena analiza ikavskojekavskih štokavskih govora oko Županje i Orašja; 2010. – 2012. poslijedoktorsko usavršavanje na sveučilištu u Helsinkiju.

> Jozić Pilselu: Od 180 tisuća pripadnika srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj, samo 50 tisuća izjasnilo se da govori srpskim materinskim jezikom

Nevenka Lončarić Jelačić, profesorica sociologije, filozofije i pedagogije; obnašala funkciju savjetnice za nacionalne programe u Agencija za odgoj i obrazovanje, odsjek za međunarodnu suradnju i projekte EU; obnašala funkciju eksperta za stručno usavršavanje (obrazovanje) učitelja/nastavnika i razvoj kurikula; obnašala funkciju savjetnice za ljudska prava i vjeronauk u Ministarstvu prosvjete i športa Republike Hrvatske.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version