Član NCVVO-a objavio ‘nadogradnju’ životnog partnerstva u ‘brak’

Foto: Ninoslav Šćukanec, Facebook

Mr. sc. Ninoslav Šćukanec član Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (NCVVO) i Nacionalne skupine za unapređivanje socijalne dimenzije visokog obrazovanja RH objavio je u petak da su on i njegov partner “dobili ‘upgrade’ sa životnog partnerstva u puni brak u Stuttgartu”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na Facebooku je dodao i prezime Schmidt.

Mr. sc. Šćukanec od 2014. član je Nacionalne skupine za unapređivanje socijalne dimenzije visokog obrazovanja i član Nacionalnog vijeća za razvoj ljudskih potencijala, koje je središnje strateško tijelo Republike Hrvatske za razvoj Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (HKO).

Nacionalno vijeće procjenjuje, vrednuje i usklađuje javne politike, kao što su politika obra­zovanja, zapošljavanja, cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja i regionalnog razvoja, imajući u vidu njihov utjecaj na razvoj ljudskih potencijala i postizanje strateških ciljeva i konkurentnosti Republike Hrvatske. Vladino je tijelo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mr. sc. Šćukanec osnovao je 1999. udrugu, ‘Institut za razvoj obrazovanja’ u Zagrebu, u kojoj obavlja funkciju izvršnog direktora. S ciljem otvaranja pristupa visokom obrazovanju, kako navodi na stranicama ‘Instituta’, osnovao je 2009. Hrvatsko-američku zakladu za obrazovanje i izobrazbu u kojoj je član Upravnog odbora.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pokrenuo je nacionalni Sajam stipendija, a izradio je akcijski plan za ulazak Hrvatske u program Erasmus.

Od 2015. član je Nacionalne skupine za unapređivanje socijalne dimenzije visokog obrazovanja Ministarstva znanosti i obrazovanja. Politike visokog obrazovanja. Nacionalna skupina središnje je strateško tijelo za unaprjeđivanje socijalne dimenzije visokog obrazovanja u skladu s Bolonjskim procesom i Strategijom znanosti, obrazovanja i tehnologije Republike Hrvatske. Prikuplja i analizira podatke, predlaže javne politike i vrednuje njihov učinak. Riječ je o Vladinom tijelu.

Godine 2013. postaje članom Upravnog vijeća Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Centar je odgovoran za cjelokupno vanjsko vrednovanje predtercijarnoga obrazovnog sustava u Republici Hrvatskoj.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Od 2010. godine do danas član je Akreditacijskog savjeta Agencije za znanost i visoko obrazovanje. Akreditacijski savjet ima 11 članova koje, na prijedlog ravnatelja imenuje Upravno vijeće Agencije za znanost i visoko obrazovanje na vrijeme od četiri godine.

> Tvrtko Jakovina priznaje – Soros i Otvoreno društvo imali su veliki pozitivni utjecaj na mene i cijelu Hrvatsku

Od 1998. do 1999. bio je Koordinator programa visokog obrazovanja ‘Instituta Otvoreno društvo Hrvatska’. ‘Institut Otvoreno društvo Hrvatska’, dio je mreže Otvorenog društva što ju je utemeljio američko-mađarski milijarder George Soros.

> Zašto Sorosevo Otvoreno društvo financira kampanju za građanski preodgoj?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mr. sc. Šćukanec navodi da pruža stručne savjete za razvoj obrazovnih politika vezanih uz financiranje visokog obrazovanja, unapređivanje kvalitete, socijalnu dimenziju visokog obrazovanje te razvoj kvalifikacijskih okvira Ministarstvu znanosti i obrazovanja, hrvatskom Rektorskom zboru, Vijeću veleučilišta i visokih škola RH te visokim učilištima, te dodaje da sudjeluje kao ključni ekspert za politike obrazovanja u projektima financiranim EU fondovima na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Također ističe da je angažiran kao savjetnik i stručnjak u vladinim tijelima i stručnim organizacijama važnim ne samo za reformu i razvoj visokog obrazovanja, već i za razvoj društva i gospodarstva.

Mr. sc. Šćukanec profesor je filozofije i talijanskog jezika i književnosti, a na diplomskom studiju Međunarodnih odnosa Fakulteta političkih znanosti 2007. postaje magistar znanosti međunarodnih odnosa.

Vlada RH imenuje ga 2006. za člana Radne skupine za izradu nacionalne strategije Strateškog okvira za razvoj. Članom je bio od 2006. do 2013.

Od 2007. do 2010. član je Savjeta za razvoj civilnog društva Vlade RH, Voditelj Radne skupine za međunarodnu suradnju i pridruživanje EU, imenovan od Vlade RH.

Fulbright u Hrvatskoj

Udruga ‘Institut za razvoj obrazovanja’ bila je koordinator svih događanja vezanih uz proslavu dobitnika stipendije Fulbright u Hrvatskoj. Proslavu je početkom studenoga 2017. organiziralo Veleposlanstvo SAD-a u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja RH.

Uz domaćicu, veleposlanicu SAD-a u Hrvatskoj, Julietu Valls Noyes, na proslavi su bili ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak, guverner Hrvatske narodne banke Boris Vujčić i mnogi drugi poznati studenti poput Dubravke Vrgoč, intendantice HNK-a i sveučilišnoga profesora Aleksandra Štulhofera.

Oba događanja okupila su alumnije programa Fulbright.

Među alumnijima programa Fulbright u Hrvatskoj su Predsjednica RH Kolinda Grabar Kitarović, guverner Hrvatske narodne banke Boris Vujčić, bivši ministri Ivan Šimonović, Milena Žic Fuchs i Vesna Pusić.

Također, među alumnijima nalaze se i Slavenka Drakulić, Tvrtko Jakovina, Ivan Grdešić, Daria Marjanović, Tena Perišin, Lamija Alečković, Milorad Pupovac, Josip Kregar, Aleksandar Štulhofer, i dr.

> Mreža mladih Hrvatske: Građanski odgoj kao samostalni predmet u škole

Udruga ‘Institut za razvoj obrazovanja’ podržava i druge aktivnosti ili udruge koje podržavaju Platformu 112, poput Mreže mladih Hrvatske.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.