Ulovljen s krivotvorenom diplomom na Županijskom sudu u Zagrebu ali nije dobio otkaz

Foto: Snimka zaslona

Prema podatcima Ministarstva uprave, koje je dobio RTL, nevjerodostojnih isprava, u posljednje dvije godine, bilo je u Državnom zavodu za mjeriteljstvo gdje je pronađena jedna diploma, u Uredima državne uprave pronađeno je šest lažnjaka – jedan u Brodsko-posavskoj županiji, po jedan u Šibensko-kninskoj, Zadarskoj i Požeško-slavonskoj te dvije ‘fejk’ isprave u Uredu državne uprave Zagrebačke županije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jedna ‘nevjerodostojna isprava’, tijekom nadzora koji je pokrenut 2017. godine, pronađena je u Uredu za opće poslove Hrvatskog sabora i Vlade Republike Hrvatske.

A krivotvorenih svjedodžbi i diploma ima i na sudovima. Jedna neispravna isprava pronađena je na Općinskom sudu u Puli, dvije na Općinskom sudu u Osijeku, a čak tri na Prekršajnom sudu u Zagrebu.

Još je jedan zagrebački sud među rekorderima po lažnjacima u dokumentaciji za zapošljavanje. To je Županijski sud u Zagrebu gdje je nadzorom utvrđeno postojanje čak četiri nevažeće isprave, tako kaže Ministarstvo uprave iz kojeg napominju kako nadzor, koji je započeo 2017. godine, još uvijek nije završio.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“To su dva službenika, dva namještenika, u odnosu na troje od njih. Oni su dobili izvanredne otkaze, a što se tiče ove jedne svjedodžbe za nju je utvrđeno da se radilo o krivotvorini, međutim ta osoba, odnosno službenik nije radio na tom radnom mjestu. Tako da je službenički sud odbio zahtjev Županijskog suda da se njemu da otkaz. On i dalje radi”, istaknuo je za RTL glasnogovornik Županijskog suda u Zagrebu Krešimir Devčić.

Ostali su zaradili kaznene prijave, a kada bi se svi fakulteti ugledali na strojarski i diplome pregledavali besplatno, sustav bi se čistio još i brže.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.