(VIDEO) Gdje je Hrvatska bila, a gdje je danas prema BDP-u u odnosu na 10 postkomunističkih država?

Şnimka zaslona

Gospodarstvo koje postkomunističke države je najbolje stajalo u posljednjih 25 godina?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pogledajte video koji to prikazuje:

Što nam statistički podaci govore o ovim mladim demokratskim sustavima? Pogledajmo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nema dostupnih podataka za Sloveniju, Hrvatsku, Latviju, Litvu i Estoniju do 1995. U tim je slučajevima za izračun procijenjene vrijednosti korišten prosječni rast u najbližoj regiji. U slučaju Estonije, podaci su prikazani iz 1993., jer slična regija nije prisutna zbog zemljopisnog položaja.

Usporedba uključuje Albaniju, Sjevernu Makedoniju, Crnu Goru, Srbiju, Bosnu i Hercegovinu Sloveniju, Litvu, Latviju, Estoniju, Mađarsku, Slovačku, Češku Republiku, Poljsku, Hrvatsku, Bugarsku, Rumunjsku, Moldaviju, Bjelorusiju, Rusiju i Ukrajinu. Neke se nikada nisu plasirali u Top 10 tijekom ovog vremenskog razdoblja.

BDP (PPP) je mjera koja se sastoji od sirovog dohotka u odnosu na cijene robe u zemljama ili regijama. Vrijednost široko predstavlja ekonomski položaj pojedinaca i obično se smatra prilično točnom statistikom. Brojevi mogu varirati od jednog do drugog izvora na temelju metodičkog pristupa prikupljanju podataka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prisutni brojevi su prosjeci svih pojedinaca, uključujući djecu, studente, nezaposlene i umirovljenike, izraženi u međunarodnoj vrijednosti USD.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.