(VIDEO) Nakon Beljakovog odobravanja udbaških ubojstva: HSS na najnižoj granici popularnosti – 1,3 posto!

Zagreb, 16.02.2018 - Konferencija za medije HSS-a na temu:"Početak kampanje za izbore za Europski parlament 2019. godine". Na fotografiji Krešo Beljak. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

Odobravanje udbaških ubojstva Kreše Beljaka, čelnika HSS-a, doveli su ovu stranku na najniže granice popularnosti s potporom od 1,3 posto.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Svi članovi HSS-a Drenje dali neopozivu ostavku i traže Beljakovu ostavku: ‘Ubija demokraciju u stranci’

> HSS-ov Pankretić: ‘Beljaku sam rekao da ne može biti ljeviji od Tita!’

> Petir za Narod.hr: ‘Metode koje se provode u HSS-u čini mi se da niti Staljin niti Tito ne bi mogli osmisliti’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Bivši član predsjedništva HSS-a: ‘Beljak uporno narušava ugled najstarije hrvatske stranke’

> Verbalni delikt u HSS-u: Predsjedništvo ustvrdilo da se javnim kritiziranjem Beljaka krši statut stranke

> Tko je Krešo Beljak – od opravdavanja udbaških ubojstava do pobornika bratstva i jedinstva?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Bjelovarski HSS zatražio ostavku Beljaka: ‘Puniša Račić bio je prethodnik UDBE’

Predsjednički izbori odrazili su se i na rejtinge političkih stranka, navodi dnevnik.hr:

Dnevnik Nove TV uobičajeno u ovo vrijeme u mjesecu objavljuje redovito istraživanje. Kako se ono provodi 20 dana na terenu, a od početka godine dogodilo se mnogo promjena na političkoj sceni, proveli smo telefonsko istraživanje 21. i 22. siječnja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

SDP je prvi put u 4 godine postao prvi izbor i dobili bi potporu od 27,1 posto. HDZ je pak drugi izbor, ali razlika je i dalje unutar statističke pogreške i sada ta stranka dobiva 25,6 posto potpore.

Miroslav Škoro nakon predsjedničkih najavio je da želi na parlamentarne izbore pod svojim imenom. Ako se to dogodi, mogao bi, vidljivo je sada u siječnju, računati na 16,6 posto potpore birača. I to je sve od opcija koje prelaze izborni prag.

Na koga stranke mogu računati

SDP može računati na malo više žena među svojim biračima (žene 32%), HDZ malo više muških birača (32%), a Škorina lista je lista mladih (22%). SDP veliku prednost ima u Zagrebu i okolici (35%) te Istri i Primorju (40%). HDZ ima svoje baze kao što su Dalmacija (39%) i Slavonija (33%), a na kraju Škorina lista više glasova može dobiti u Slavoniji (25%) i malo više na Sjeveru Hrvatske (19%).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

HSS s Beljakom na najnižim granama

HSU se probio na 4. mjesto s potporom od 3 posto, baš kao i Most koji uživa jednaku potporu. Stranka Ivana Pernara dobila bi 2,3 posto potpore, a Pametno 2,1 posto. Živi zid odavno se bori da prijeđe izborni prag i sada može računati na potporu od 2 posto. Hrvatski suverenisti trenutačno bi mogli dobiti 1,7 posto potpore, a GLAS 1,4 posto. HSS i tvit njegova predsjednika doveli su stranku na najniže granice popularnosti s potporom od 1,3 posto, a START klizi prema dolje i sada je na 1 posto. Ostale stranke imaju manje od 1 posto i zajedno osvajaju 2,9 posto. Zanimljivo među tim je strankama IDS s 0,9 posto, ali i HNS s 0,1 posto potpore. Neodlučnih je 9,9 posto birača, navodi dnevnik.hr.

* Napomena: Istraživanje je provela agencija IPSOS telefonskom metodom na 977 ispitanika 21. i 22. siječnja. Maksimalna pogreška uzorka iznosi +/- 3,1%, a za rejtinge stranaka +/-3,7%.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.